Aivan valtava maanjäristys

Ans kattoo ny

tulee tapahtumaan aivan pian, en kuitenkaan osaa sanoa missä. Veikkaan kuitenkin että nyt ameriikkakin saa osuutensa.

18

688

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • :(

      Unissa näkynyt tihenevästi maanjäristyksiä ja vettä, myös sotaa (tai sodan kaltaisia olosuhteita katastrofista johtuen).
      Japania ennenkin näkyi, mutta nämä uudet unet on selkeästi jo tulevaa tapahtumaa ennustavia.
      Valitettavasti en minäkään osaa sanoa mihin päin maapalloa.

    • Jumalan Uusi Maa

      Pohjois-Amerikkaan, etenkin New Madrid Fault -maanjäristyslinjan tuntumaan ja/tai länsiransikolle sitä on nyt jo jonkin aikaa aika hermostuneesti odotettukin. Eräät ovat jo jättäneet länsirannikon ja suunnanneet sisämaahan päin.

      Paikkaa ja hetkeä emme tarkkaan tiedä, mutta suuret auringonpurkaukset näyttäisivät olevan yksi tärkeimmistä laukaisevista tekijöistä ja jonkinlaisella viiveellä (tyypillisesti muutama päivä). Näin tapahtui myös Japanin maanjäristyksen ja tsunamin yhteydessä.

    • Luulisin että

      Keväällä/alku kesästä Suomeen

    • 234rt

      Muistakaa, että paras suoja tällaisia vastaan on foliohattu.

    • Raamattu ennustaa lopun aikana tulevasta todella suresta maanjäristyksestä, jolloin tulee se karitsan vihan aika, siitä todelliset uskovaiset ovat otettu pois, uten raamattu lupaa, ettei meitä jätetä vihan aikaan.

      Ilm 6:12 Ja minä näin, kuinka Karitsa avasi kuudennen sinetin; ja tuli suuri maanjäristys, ja aurinko meni mustaksi niinkuin karvainen säkkipuku, ja kuu muuttui kokonaan kuin vereksi,
      6:13 ja taivaan tähdet putosivat maahan, niinkuin viikunapuu varistaa raakaleensa, kun suuri tuuli sitä pudistaa,
      6:14 ja taivas väistyi pois niinkuin kirja, joka kääritään kokoon, ja kaikki vuoret ja saaret siirtyivät sijoiltansa. >> Jakeen lisätiedot
      6:15 Ja maan kuninkaat ja ylimykset ja sotapäälliköt ja rikkaat ja väkevät ja kaikki orjat ja vapaat kätkeytyivät luoliin ja vuorten rotkoihin
      6:16 ja sanoivat vuorille ja kallioille: "Langetkaa meidän päällemme ja kätkekää meidät hänen kasvoiltansa, joka valtaistuimella istuu, ja Karitsan vihalta!
      6:17 Sillä heidän vihansa suuri päivä on tullut, ja kuka voi kestää?"

      • Edgar Ennusmerkki

        Niinhän sitä on puhuttu, että suuri pyrstötähti tulee pikapuoliin hirveää vauhtia Maan läheltä pyyhkäisten. Olisiko se se Nibiru? Seurauksena suuret määrät kivipölyä yms roinaa tähden pyrstöstä Maan ilmakehään pimentäen Auringon ja aiheuttaen uuden jääkauden, joka tulee todella nopeasti. Ja juuri kun eloonjääneet alkavat toipua, pyyhkäisee komeetta paluumatkallaan vielä lähempää...
        Jäljelle jää vain hyvin pieni ihmisryhmä jollekin merestä nousseen maan rannikolle ja ihmiskunta aloittaa taas kerran alusta...

        Joku pitää meistä huolta ja tuhoaa väärään suuntautuneen ihmiskunnan. Ja hyvä näin. Japani oli vain varoitus...
        Mitä me pienet ihmiset voimme meidän valtaeliitillemme, joka on täysin pahan henkimaailman vallassa? Emme mitään. Paitsi auttaisiko rukous? Ja mitä pitäisi rukoilla? Ei ainakaan valtaeliittimme pelastumista.


    • pusutin

      Vihaiset karitsat kannattaisi turvallisuussyistä lopettaa.

      • Jyrkkä ei

    • mene ja yritä

      Pusutin ei voi antaa pusuja maanjäristykselle, eikä ne karitsat ole mitään eläimiä, mutta itse sinä tiedät...?

      • Ei eläimiä

        "eikä ne karitsat ole mitään eläimiä"

        Noinhan jokainen ei-vegaani yrittää mielellään uskotella itselleen, mutta ainakin kunnan eläinlääkäri saattaapi olla pikkaisen eri mieltä.

        Toisaalta eihän ne kalatkaan ole mitään eläimiä, eivät sano sanaakaan vastaan kun niitä kiskotaan ylös vedestä. Ja vaikeneminen on myöntymisen merkki.

        Mutta ei se kala ole mikään kasviskaan, eikä myöskään kananmuna ole kasvis, mikä taas jokaiselle vegaanille tiedoksi. Eikä juustokaan ole kasvishyydyke.


    • Jytinää ja tutinaa

      Ajankohta tarkentunut. Huomenna useamman taivaankappaleen kohtaaminen joten jotain varmasti tapahtuu maapallollakin.

      • Jokuvaantaasmuistutt

      • Niin se menee
        Jokuvaantaasmuistutt kirjoitti:

        Tässä hyvä linkki, josta voi seurata kun rytinä kohta alkaa;

        http://www.iris.edu/seismon/

        Tänään jo 59 merkittävää järistystä eripuolilla maapalloa. Eilen koko vuorokauden aikana n. puolet vähemmän. Aktiivisuus lisääntynyt siis huomattavasti joten kohta rytisee kunnolla jossain päin.


    • 4D=EHDOTON RAKKAUS
    • ¨¨-'

      Minäkin näin viikoa ennen japanin maanjäristystä unta koko yön järistyksistä, oli todentuntuista. Unessa kyseessä oli kuitenkin Austraalia ja sitten suomi.

    • Mika++

      Luukkaan evankelimista tulee mieleen Jeesuksen lausahdus viimeisistä päivistä: "Jos sinä päivänä joku on katolla ja hänen tavaransa ovat sisällä talossa, hänen ei pidä mennä alas noutamaan niitä, ja jos joku on pellolla, hänen ei pidä palata kotiin." Tulee mieleen tsunami.

      • Juuri näin!

        Minulle taas Luukkaan evankeljumista tulee mieleeni että vaihtelevalla menestyksellä myös moniosaamisen kulminoituminen ulkosuomalaisen akkulturaatioprosessissa kuvaa hyvin toimintamenetelmiä parannettaessa tahojen yhteistyön kariutumisesta aiheutuvia hyökyaaltoja. Mutta toisaalta taas ottaen huomioon oman tilanteensa, voi vain todeta, että integraatioprosessin polysentrinen tukeminen ahdaskatseisen identiteettipolitiikan ylittämiseksi parantaa runsain määrin esiintyvää suurpiirteisyyttä sekä rauhattomuutta. Tosiasia on, että oman kannattajakunnan nykyinen heikohko taloudellinen tilanne panostaa interaktiivisuuteen ajattelematta huomaamattomia haittatekijöitä.

        Tsu Tsu


    • Mika++

      Taidat olla viherpiipertäjä. Niiden poliittinen jargoni on saman tasoista soopaa. Soini rulettaa, ja uraani on luonnontuote!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      210
      5255
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      43
      4600
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      16
      3222
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      274
      3182
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      168
      3099
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      60
      2658
    7. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      62
      1989
    8. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1959
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      88
      1944
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1849
    Aihe