Kyllä taas vakuutusmaksut nousee!! Syyksi Iltalehti otsikoi kova tuuli. Eikös tämä ole oikeusvaltio ja syyllinen saadaan oikeuden eteen. Kuinka monta kertaa kova tuuli on saatu oikeuden eteen???
Kuopion ketjukolari
Vakuutuksenmaksaja
585
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Pitää sirotella tuhkaa tuuleen, niin nähdään, minne se kova tuuli pakenee.
Poliisilla on nykyään partioautoissa tuhkapusseja.
Se on saatana rasismia! Tuuli on rasismia! Rasismi on populistista rasismia ja alastonta rasismia!
Vvihaan just tämmösiä viestejä!!! tajuatko ääliö miksi vakuutuksia ylipäätänsä myydään??? luuletko tosiaan että maailmassa olisi yhtäkään vakuutusyhtiötä ellei onnettomuuksia tapahtuisi ja maksut välillä nousisi. tyhjästä on paha nyhjästä mutta parempi sekin kun ei mitään! vai mitä?
Kait vakuutusyhtiöt mieluummin ottaisivat vakuutusmaksut jos ei olisi onnettomuuksia, eli korvattavaa. Älä nyt niin tyhmä ole.
esim autovakuutuksessa keräät bonuksia... vuosi vuodelta vakuutusmaksu pienenee... eihän siinä ole järkeä että kukaan ei maksaisi enää autovakuutusta... kuka sitten korvaa kolarisi?