Hyvä Keronen

fanitar 22

Okey!
Katsoin illalla pienpuolueen vaalitentin ja olet ihan JEES, kaveri!
Keronen
Nuori lupaava poliitikon alku, joka matkannut hyvää vauhtia, kohti Arkadianmäkeä, ehkei vielä aika? Tulevaisuudessa kyllä!

5

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyytyväinen katsoja

      Juu erittäin selkeästi mutta kuitenkin lyhyesti ja ytimekkäästi osasi esittää asiansa, oikein iski jälleen into katsella näiden vaaliohjelma sun muu matsku läpi :)

      Erittäin hyvä puheenjohtaja valittu! Ja jos herra itse tulee tämän vahingossa lukemaan, jatka samalla linjalla! Rehellinen, selkeä ja suora ( tiivis) puhumisesi on juuri sitä, mitä poliitikon pitäisi tuottaa. Ei millään pahalla, mutta tämän vuoksi juuri hän ei vaikuttanutkaan poliitikolta tuossa ohjelmassa, kun ei puhunut niin kierrellen ja kaarrellen :D Muutenkin koko ohjelma oli paljon rauhallisempi ja asiat esitettiin selkeämmin kuin suurten puolueiden välisessä keskustelussa.

    • Rautanyrkki

      Keronen ei ole isänmaallinen. Keronen puolustaa huumeidenkäyttöä ja homostelua. Keronen vähättelee hallitsemattoman maahanmuuton aiheuttamaa katastrofia ja islamin leviämisen muodostamaa uhkaa. Keronen vastustaa kotimaista ydinvoimaa. Suoraan sanottuna Keronen on pilveä pössyttelevä gootti, joka ei kelpaa esikuvaksi tavallisella suomalaiselle. Miten toisenlainen onkaan tässä suhteessa esim. perussuomalaisten Jussi Halla-aho tai James Hirvisaari.

      • Vanha SMP:n jäbä

        No nyt ei kyllä osunut ihan nappiin... Keronen ei polta pilveä, eikä Norttia ja ottaa kaljaakin melko hillitysti. Ihan tavallinen nuori oikeustieteen opiskelija jota yhteiskunnalliset asiat kiinnostavat ja joka on keskitasoa älykkäämpi. Juuh... Halla-ahoon voi kyllä verrata... tiettävästi ovat kavereita.
        "Älä sano väärää todistusta lähimmäisestäsi" vaikka ottasikin joskus päähän.


    • Wind Of Change

      Sen verran Rautanyrkin vuodatukseen, että käsittääkseni Keronen kannattaa ydinvoimaa. Ei lopullisena ratkaisuna, vaan siirtymäkaudella kohti parempia vaihtoehtoja. Minäkin olen sitä mieltä, että poliisit jahdatkoon rajallisilla resursseillaan mieluummin raiskaajia ja pahoinpitelijöitä, kun kotifloristeja.

    • 820

      Keronen oli minun mielestänl virkistävä poikkeus ja samoin piraatipuolueen
      edustaja.
      Pystyivät varsin selkeästi tuomaan esille oman näkemyksensä huumorin
      pilke silmäkulmassa.
      Uusia raikkaita tuulia kaivataan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1816
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1272
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      919
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      848
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      752
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      701
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe