Halvat asunto-alueet Raumalla!

No tällä hetkellä parhaat paikat maahanmuuttajille,ulkomaalaisille ja köyhille on tuo lajo,sinisaari ja merirauma,siellä on ihan täynnä ulkomaalaisia ja siellä ei taida tilaa enää paljon ollaakkaan, mutta olkaahan ylpeitä siintä:)


Visitoikaa Meriraumassa niin aika helvetiste on ulkomaiden kilpiä ja muita hullui:)
4192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ok. Olen 49 vuotias, asun yhdellä mainitsemillasi alueilla, omaisuuteni on seuraavanlainen. velaton oma asunto arvo, ehkä 200000 euroa, sijoituksissa seuraavanlaisesti, rahastot, nordea venäjä 57000 euroa, pohjoismaat 32000 euroa kiina 22000 euroa, sekä eri osakkeissa noin 55-60000 euroa, riippuen kurssista. Sitten on tietty tuo auto, arvosta en tiiä, audi A6 2008, kohta vaihtoon. Ei tässä muuta, mutta ei kannata yleistää, paitsi sitte tietenkin jos olet varakkaampi kuin minä, mitä ilmeisesti olet, kun on kanttia yuollaista kirjoittaa.

Äänestä

Heh köyhä..
Asun tuomoniemessä. Asunto noin 450k€, salkun arvo(lähinnä intia) noin 220k€. Pääauto 2011 mb 220 e cdi, olet varmaan nähnytkin. Mökki jne... En jaksa kehuskella.

Äänestä

Sinisaaressa asuu yhteiskunnan pohjasakka. Muualle niillä ei ole varaa muuttaakkaan, joten hyvä vaan et ovat kaikki samassa paskakolossa ongelmineen.

Äänestä

Tiedä siitä paskakolosta, mutta sijoitusasunnot ovat sinisaaressa erittäin halpoja, ja tuotto on 11-13% luokkaa, siis vuokratuotto. Siihen kun saa vielä henkilön/perheen, jonka vuokran maksaa yhteiskunta, elikkä sii veronmaksajat, tulo on varma. Jotenka lopuksi, Sinisaari on kaikille hyödyksi, joillekin asuinalue, toisille tuottoisa sijoitus ja loput saa haukkua aluetta sydämensä kyllyydestä ja saa tällä tavalla elämäänsä sisältöä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Asunam Tuyskamna kirjoitti:

No tällä hetkellä parhaat paikat maahanmuuttajille,ulkomaalaisille ja köyhille on tuo lajo,sinisaari ja merirauma,siellä on ihan täynnä ulkomaalaisia ja siellä ei taida tilaa enää paljon ollaakkaan, mutta olkaahan ylpeitä siintä:)


Visitoikaa Meriraumassa niin aika helvetiste on ulkomaiden kilpiä ja muita hullui:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu