Kenestä SDP:lle puheenjohtaja

Pian SDP:lla on edessä uuden puheenjohtajan valinta. Urpilainen on osoittanut pelättyäkin huonommaksi vaihtoehdoksi. Mutta kenestä olisi puheenjohtajaksi? Surkealta näyttää.
453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Paavo varmaan taas jyrähtää, että Jutta jatkaa. Puoluekokous kämähtää rähmälleen taas kerran!

Äänestä

Hämeenlinnalaiset lahjoittavat ilmaiseksi työministerinä vuosikausia pölyttyneen ja entisestään pönäköityneen eräänkin Filatovin. Ei palautusoikeutta, pliis. Pliis!

Äänestä

Onhan siellä kunnon demariväkeä: pettäjäpiispa Kantola, punahuuli Viitanen, edustaja Kustasonni, ylioppilas Backman (pätevä kaikkiin tehtäviin), Jokapaikan Jungner, nämä näin esimerkiksi.
Näiden avulla poliittinen alaspäinmeno on enemmän kuin varmaa.

Äänestä

Niin, ehkäpä TietoTunatori (Tieto vain) päästäisi irti kovapalkkaisesta suojatyötä yhteiskuntasuhdetoimitsijana haahuilevasta Packman-Backman´ista... Kuitenkin palkattiin etupäässä siksi, että mahdollisen (alati etääntyvän) vaalivoiton jälkeen Jouni järjestäisi talolle tavan mukaan valtion atk-tilauksia ja muutenkin pätäkkää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huolestunut demari kirjoitti:

Pian SDP:lla on edessä uuden puheenjohtajan valinta. Urpilainen on osoittanut pelättyäkin huonommaksi vaihtoehdoksi. Mutta kenestä olisi puheenjohtajaksi? Surkealta näyttää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu