Ihan hyvä kausi kuitenkin.

Lysmiaho

Varma sarjajumbo oli kuitenkin runkosarjan toinen. Ja oli hienon näköistä pelaamista ja Eero aivan mahtava maalilla!

4

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 8+11=19

      Näin on

    • HAHAHAHAHAAAAAAA

      Joopa joo.... Taito ja pää loppui ja nyt yrität epätoivoisesti selitellä asiaa paremmaksi. Ässät on aina ollut porukka häviäjiä ja tulee aina olemaankin.

    • "runkosarjan toinen"

      ... odotellaan nyt sitten mikä se lopullinen sijoitus on mikä jää kaudelta voimaan, eihän tuo valivaiheen jälkeinen vielä virallinen sarjataulukko ole.

      kyllä se sarjataulukko näyttää ässien sijoituksen olleen 5-7 tienoilla.


      Tämä siksi ettei todellisuus unohdu!

    • hahahahaaaaa

      Mutta mihin jäi ne huutelut varmasta mestaruudesta? Taisi se todellisuus unohtua porilaisilta. Totuushan on se että, kun lopulta aletaan pelaamaan tosi pelejä niin porilaiset hyytyvät. Kuka muistaa runkosarjan sijoituksia? Ei kukaan! Mitalit ratkaisevat ja niistä eivät porilaiset taistele tänäkään vuonna. Ihan vain jottei totuus ja todellisuus unohtuisi.

      Ja Lukko se vielä jatkaa pelejä. Satakunnan herruus se näyttää olevan tukevasti Lukon hallussa. Vai oliko tämä taas niitä kuuluisia porilaisia välikausia???

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      274
      15289
    2. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      127
      10242
    3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      108
      9410
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      23
      7176
    5. 182
      6577
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      176
      6267
    7. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      33
      5665
    8. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      49
      5143
    9. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2022
    10. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      151
      1727
    Aihe