Todella onnetonta tuon tason poliitikolta. Jos hän vastustaaa abortti niin hänen on oltava valmis vastaamaan aina kysymykseen joka käsittelee aborttia
Lue
http://www.iltalehti.fi/vaalit/2011032813443852_vl.shtml
Lue
http://www.iltalehti.fi/vaalit/2011032813443852_vl.shtml
Vastaukset 4
Vanhimmat
Samaa harrastaa Eerola koti Kotkassa. Mies ei rehellisesti kerro kantaansa, peruskoulun uskonnonopetuksesta. Pitäisikö sen jatkaa edelleen luomiskertomuksenen perustuvaa maailman synnyn opettamista lapsillemme vai nykyaikaistaa opetus , opettamalla myös evoluutio teroriaa.
Eerola Luterilaiseen kirkkokuntaan kuuluvana on hyvin hiljaa näistä kysymyksistä.
Eerolasta tulee mieleen KOHVAJÄÄ, ensikatsomalla kiinteä, mutta voit äkkiä huomata että olet kaulaasimyöten, jätän sanomatta missä.
Tietysti jos on totta että Soinilta joka vaalitentissä kysytään tätä asiaa, on kyseessä harvinaisen mauton toiminta.
Perussuomalaisia muutenkin "lyödään" koko ajan joka suunnalta, suurten puolueiden masinoimana.
Luen säännöllisesti sekä Helsingin sanomia että etelä-suomen sanomia. Molempiin lehtiin mahtuu lähes joka päivälle joko Pääkirjoitukseen, kolumniin tai mielipidesivuille viittaus kuinka Perussuomalaiset "eivät osaa" tai heiltä puuttuu kompetenssi asioihin.
Haluaisinpa tietää mikä on Jyrki Kataisen "kompetenssi", valtiotieteiden maisteri ilman mitään työkokemusta kyseisistä asioista on aika karua "ammattitaitoa", jos minulta kysytään.
Jos pelle on antanut lausunnon asiasta niin silloin täytyy olla valmis vastaamaan. Ei seniin voi olla että vastailee mithin itse haluaa. Onneton paskiainen jos näin luulee
Sivistymättämät taas vauhdissa huomaa kuinka ala arvoista käytöstä aikaihmisiltä kuulee, mutta tämä on sitä Kotkalaista sivistystä jota on viljelty tällä 100 vuotta eikä se muutu, kun äidinmaidossa on se saanut.