noniin

Ässie kannattaja

Muutaman paskan kauden jälkeen oltiin taas hyviä,vauhti loppu kuitenki yhtäkkiä kesken playoffseissa. Jos historia YHTÄÄN toistaa itseään ni ollaan taas muutama seuraava kausi pohjalla. Miksi näin?

Esim. joku HIFK on joka kausi vetänyt hyvin tai vähintään keskinkertaisesti,siellä on rahaa. Miksei Ässillä ole rahaa. Nyt ensinnäkin sopimus Luviawoodin kanssa hallin nimestä,isostamäestä Luviawood-areena(vaikkakin sitten perinteikäs isomäki ei ole enää entisensä),niillä rahoilla halli uusiks. Lisäks tarvittas muita hyviä sponsoreita,saatas hyviä pelaajia,nyt on hyvä joukkue mutta onko ens kauden valmentaja hyvä,tai valmentajakin on hyvä mutta onko oikeanlainen?

Tässä vaan siis mietiskelin,voi olla et olen väärässä

4

132

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • anti-pata

      Ässät kuuluu divariin!

      • Ässie kannattaja

        sanoo varmaan joku Sportin kannattaja? :D


    • pataäzzä

      Porista ei vaan löydy yksinkertaisesti fykkeä kiekkoiluun,toisin kuin pikkuisesta raumalta

    • Ässie kannattaja

      mihin se raha mahtaa porissa mennä,ei ainakaan jalkapalloon ku siinäki ollaan aivan perseestä :D

      tosin ässie alamäki alko sillo ku muutama ässälegenda seuran johdossa aikoinaa laitteli rahaa omaa taskuun ja siit alko sekä taloudellinen alamäki että urheilullinen.........nyt vasta se taloudellinen on hoidettu ja urheilullinenkin vast kaks kertaa(06 ja jossain mielessä kuluva kausi)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      237
      1054
    2. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      864
    3. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      98
      821
    4. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      222
      815
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      69
      696
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      56
      648
    7. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      566
    8. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      87
      566
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      513
    10. Rekkawelinehkä

      Vitunvelin ehkä...miten rekka auto voi jatkaa pysähtymättä vaikka tappaa mopoilijan,tänään tapahtunut pmäelle vievällä 2
      Varkaus
      37
      499
    Aihe