Kärkkäisen mainoslehti

Aivan uskomatonta roskaa sisältää tuo kärkkäisen ns. mainoslehti! Miten tuosta pääsee eroon, kun en halua mainosjakelua muuten kieltää? Uskomatonta, valheellistakin propagandaa. Uskotteko te noihin juttuihin?
331256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

ookko ahdasmielinen,vai onko pönttösi täynnä, soita vestialle

Äänestä

taijat olla rahaton pummi

Äänestä

Riikka ja muut kirjoittajat ovat niitä foliosta tehtyjä hattuja kantavia salaliittouskovaisia. Paras homma on se, että jätetään Kärkkäiseltä ostamatta ja käydään muissa kaupoissa, loppuu tuo sikasanomat siihen.

Äänestä

taijatte olla haapavetisiä kun kajehitte kun meille tulee prisma

Äänestä

no onneksi tulee prisma, enpä aio enää kärkkäiselle jalkaani pistää. Ihme hihhulitouhua, en aio tukea:((

Äänestä

On kyllä menny huonompaan suuntaan kyseinen lehti. Miksi ei vaan voi jakaa normaalia mainoslehteä ilman noita höpinöitä?

Äänestä

Herätkää pahvipäät! Riikan jutut parasta mitä lehdestä löytyy! Täyttä asiaa kaikki! Ette vain tajua asiaa kun olette jokkohypnoosin vallassa ja eliitti kusee teitä silmään!

Äänestä
  • Juuri näin! Söyringin kirjoitukset ei ole hänen kesimää, vaan maailmalta referoituja tosia asioita. Minä olen alkanut käymään useammin Kärkkäisellä, kun mainoslehdessä on näin hyviä kirjoituksia. Tuleepa siinä sivussa katsottua mainoksetkin..

    Äänestä

  • hyvää tekstiä! kirjoitti:

    Juuri näin! Söyringin kirjoitukset ei ole hänen kesimää, vaan maailmalta referoituja tosia asioita. Minä olen alkanut käymään useammin Kärkkäisellä, kun mainoslehdessä on näin hyviä kirjoituksia. Tuleepa siinä sivussa katsottua mainoksetkin..

    Mikä on totta, mikä ei. Riikka Söyringin kääntämät tekstit ovat toisenlaisia näkökulmia asioihin. Kuka tietää lopulta, mikä on totuus. Totta on kuitenkin se, ettei kaikkiin valtakunnan lehdissä, televisiossa ja radiossakaan kuullut uutiset ole aina se oikea totuus. Mediakriittinen ihminen muodostaa itse lopulta näkemyksensä.

    Äänestä

Kiva vaihtoehtoinen mediahan se Magneettilehti on.
Saa lukea toisenlaisia näkökantoja asioihin. Harmillisen moni uskoo suoraan kaikkeen, mitä valtakunnan lehdissäkin kirjoitetaan. Täytyy olla mediakriittisyyttä. Niin myös Magneetti-lehteä lukiessa. Kivaa viihdettähän tuon Magneettilehden lukeminen on ja eihän sitä voi tietää, vaikka monissa niissäkin asioissa olisi perää.

Mediakriittinen ihminen pyrkii itse muodostamaan lopulliset käsitykset kustakin asiasta, eikä niele mitään suoraan sellaisena, mitä kirjoitettu on. Valitettavasti valtaosa on täysin median vietävissä....

Äänestä

HYVÄ LEHTI JOKA EI OO TARKOITETTUKAAN ASENNEVAMMAISILLE!!!!!!!!!!!!!

Äänestä
  • RASISTI! VAMMAISTEN SORTAJA!

    Äänestä

Luen takasivun rivi-ilmoitukset ja sytytän takan lopulla lehdellä. En tee heräteostoja enkä työttömänä osta paljon muutenkaan niin ihan turha lehti meidän talouteen

Äänestä

Mediakriittinen osaa ajatella omilla aivoillaan, käyttää loogista insinöörijärkeä noiden tunnevouhotusten sijaan, mitkä ovat Riikan kirjoitusten perustana. Usko ja luulo eivät ole tietoa. Ja kun Magneettimedia on tälle linjalle lähtenyt, tulee se karkottamaan tervejärkiset mediakriittiset pois myös sikakaupasta, onneksi meillä on valinnan varaa.

Äänestä
  • Tyypillistä inssin ajattelua.

    Äänestä

Kukaan ei ole niin tyhmä kuin insinööri! Työelämässä monta kertaa nähty, että ovat melkoisia putkiaivoja...

Äänestä
  • kyllä diplomi insinööri on vielä astetta tyhmempi

    Äänestä

hyvin lehti toimi,kun katsooin väkimäärää mitä on ollut paikalla,

Äänestä

Kärkkäisen lehti on kaksiosainen. Mainokset ok, vaikka vähentyneet. Sedn sijaan ainakin sivistyneistö suhtautuu hyvin kriittisesti niihin kvasitieteellisiin jut-tuihin ja jopa anarkismia sivuaviin artikkeleihin. Liike tulee kärsimään nykyisenkaltaisen lehden sisällön vuoksi.

Äänestä

ketä tarkoitat sivistyneellä,et kai luule itse olevasi,kun tänne kirjoittelet

Äänestä

Hyvä kauppa mutta paatoksellisen ropakantalehen saa lopettaa, perustelut,,turha kaataa monta puuta luonnosta Kärkkäisen ropakantalehen takia

Äänestä

Kyllähän ne jutut vaikuttaa monesti olevan aika heikolla pohjalla. Mitään valtavirran tai länsimaisen lääketieteen näkemyksiä ei haluta ottaa huomioon. Siteerataan vain luontaistuotelehtien omia tutkimuksia. Syöpä parannetaan d-vitamiinilla, fluori mädättää hampaat, kolesterolilääkkeet ovat kautta aikain suurin huijaus ja margariini on myrkkyä. Eniten ihmetyttää Kärkkäisen motiivi julkaista tuollaista paskaa! En käsitä mihin sillä pyritään? Ensin jauhetaan muutama sivu höpöhöpöä vaihtoehtohoidoista ja huuhaa-lääketieteestä, mutta sen jälkeen luontevasti kerrotaan mihin hintaan saa halpoja polkupyöriä ja naisten yhden koon sukkahousuja. Ehkä sekatavarakaupan mainoslehti ei ole välttämättä se paras foorumi valistaa vaihtoehtolääketieteestä. Tuskin kaupan myynnistä kuitenkaan kovin suuri osa tulee näistä luontaistuotteista ja muista höpötyksistä.

Äänestä

Minä en vilkaisekaan, mutta palaa hyvin muun mainospostin kanssa.

Äänestä

Uusimmassa tuotannossa alzheimerin tauti paranee kookosöljyllä. Jos näin on, miksi kyseistä tautia edes esiintyy edelleen?

Kuinka pahasti itse hra Kärkkäinen on hurahtanut? Tuskin muuten painaa tällaista, ellei itse seiso asian takana? Ja turha selittää että mainokset erillään, samaa läpyskää ne on. Miksei julista uskonasioita?

Äänestä

uskoasaa vaikka painettuun sanaan jos haluaa,vapa ehtosta

Äänestä

Neljän kuninkaan kirja on totuudenmukaisempi. Edellä oleva veti ventin silmällä metsään!

Äänestä

Perkeleen hyvä lehti!

Mahtavaa kahvin lomassa lukea uusimmat salaliittoteoriat hikisen sekatavarakaupan lehdestä.

Idiootit...

Äänestä

kiihkot hei keksitään jo toinen lehti jota voidaan alkaa porukalla mollata

Äänestä

Ei tarvi keksiä, kun magneettia huonompaa ei ole!

Äänestä

Jos tänne pitää tulla mollaamaan jotain harmitonta lehteä, ongelma on kirjoittajan omassa persoonassa eikä lehdessä.

Äänestä

lehden jutut ovat muuten kuin pahkasiasta, paitsi nuo lehteen kirjoittavat ovat kai tosissaan? Siinä mielessä lehteen kirjoittavien persoonassa on se perustavaa laatua oleva vika - eivät elä reaalimaailmassa.

Äänestä

Ihan hyvä Kärkkäisen lehti kun saatas oikeaan aikaan Kannuksessa,aina tarjoukset ollut jo päivän tai kaksi ku saadaan.

Äänestä

Kärkkäisen lehti tuli tarjoukset ollut jo päivän!!!!!!!! kiva kun saatas ajallaan kannukseen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


makneetti kirjoitti:

Aivan uskomatonta roskaa sisältää tuo kärkkäisen ns. mainoslehti! Miten tuosta pääsee eroon, kun en halua mainosjakelua muuten kieltää? Uskomatonta, valheellistakin propagandaa. Uskotteko te noihin juttuihin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu