asiakaspalvelua

Palvellaanko teitä ruokakaupoissa?
Minusta ainakin halpahallissa on palvelu unohtunut ja kassoilla on päivisin todella hidasta porukkaa.
15561
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

sama se on vähän joka kaupoisa ku harjottelijoita laittavat kassoille ruuhka-aikana.. ei kannata kiireisenä ostoksille lähteä..

Äänestä
  • kyllä olemme huomanneet että on hiasta touhua kun harjottelijat on laitettu kassoille. eihän se ammatti edes sovi kaikille, se on kutsumus ammatti tuo kaupanala ihan niin kuin sairaanhoitajan ammattiki.

    Äänestä

Kassoilla asioimista nopeuttaisi usein se, että jätettäisiin ne kuulumisten vaihtamiset vapaa-aikaan.

Äänestä

nykyään sitä voi tehä vaikka minkälaisia töitä ku on nää työharjoittelu/palkkatuki jutskat. sais loppua tuo ihmisten hyväksikäyttö ja palkattais vain oikeisiin töihin työntekijöitä, ihan niinku ennen vanhaan. kyllähän sitä kouluisa on nuita työharjoitteluja jo ihan tarpeeksi et eiköhän sitä niillä opeilla osaa töitäki tehä . ainahan uudessa paikassa menee se ensimmäinen viikko uuden opettelemiseen, mut kyllä se sitte siittä lähtee luistamaan ja elämä on nykyään niin kallista et kyllä jokaiselle kuuluis oikea palkka eikä puolet vähemmän mitä ne vakituiset työntekijät tienaa ;)

Äänestä

Tuo on tosi ku vesi, harjottelijoita hyväksikäytetään ja juoksutetaan, mutta palkka juoksee vakkari työntekijöillä, hemmetin epäreilua touhua. ja itse kauppias: kun kerran itsekkin huomaat että harjoittelijat kassalla työskentelävät hitaasti (joka on täysin ymmärrettävää) niin eikö sitä voisi niin harjottelijoita laittaa muihin hommiin ainakin aluksi. edes muulloin ku ruuhka-aikana..

Äänestä

ite haluan ammattilaisen kassalle niin sais nopeampaa palvelua ja vois luottaa siihen et kassaneiti/-herra osaa periä oikean summan rahaa myös sieltä kortilta ;)

Äänestä
  • Aina ei ole kassan vika jos hinta on väärin,kassaneiti ei voi muistaa tuhansien tuotteiden hintaa ulkoa. Useasta hinta on koneella väärin,eikä ole päivitetty hinnanmuutosta.
    Harjoitteljoista olen ihan samaa mieltä kyllä kouluun kuuluvat harjoittelut riittävät. Joissakin paikoissa on aina harjoittelijoita niillä lie pyöritetään koko tulosta.Mikä sillä harjoittelulla takaa-ajetaan jos töitä ei ole,ei se työtöntä ainakaan innosta käydä harjoittelemassa ja lopuksi sanotaan hyvä oot mutta töitä ei oo.

    Äänestä

  • seurannut oon kirjoitti:

    Aina ei ole kassan vika jos hinta on väärin,kassaneiti ei voi muistaa tuhansien tuotteiden hintaa ulkoa. Useasta hinta on koneella väärin,eikä ole päivitetty hinnanmuutosta.
    Harjoitteljoista olen ihan samaa mieltä kyllä kouluun kuuluvat harjoittelut riittävät. Joissakin paikoissa on aina harjoittelijoita niillä lie pyöritetään koko tulosta.Mikä sillä harjoittelulla takaa-ajetaan jos töitä ei ole,ei se työtöntä ainakaan innosta käydä harjoittelemassa ja lopuksi sanotaan hyvä oot mutta töitä ei oo.

    Nämä etenkin työkkärin harjoittelijat ovat vain tilastojen kaunistamista. Ihmisille pitäisi saada kunnon töitä eikä mitään harjoitteluja,

    Äänestä

Aina me naristaan jostain :(. Jos ei ole kallista, on sitten huono palvelu! Katsokaa kuluttajat peiliin: aina haetaan halvinta vaihtoehtoa. Älkää silloin odottako hyvää!

Äänestä
  • Eli jos kaupassa myydään halvalla, niin myyjät saa olla nyreitä?

    Äänestä

Mitä mieltä olette kalajoen terveyskeskuksen "palveluista".
Soittamalla ei saa aikaa, klo 8 aikaa aamulla pitää rynniä lippuluukulle jos meinaa ajan saaja.
Reseptejä kirjotetaan ilman että lääkäri edes tapaa potilasta.
Ja lääkäritkin jotain virolaisia...

Äänestä

perseestä koko touhu. sehän on arvauskeskus. lääkärit ei edes ymmärrä suomea, tulee ymmärtämisvirheitä ja vakavia hoitovirheitä. olen pari kertaa syönyt lääkkeitä vääriin diagnooseihin ja tätä on tapahtunu myös tuttavapiirissä.

Äänestä

Siis minä olen aina saanut Halpa Hallissa huonoa palvelua eteenkin henkilökunnan naamat ovat tiedätte mistä.

Äänestä

uskovaisten elämä on tylsää ja väritöntä siksi suupielet on aina alaspäin :(

Äänestä

Yleensä mitä isompi liike sitä heikompaa palvelu. poikkeuksia toki on. monessa erikoisliikkeessä kalajoellakin kiitettävää palvelua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aasiko kirjoitti:

Palvellaanko teitä ruokakaupoissa?
Minusta ainakin halpahallissa on palvelu unohtunut ja kassoilla on päivisin todella hidasta porukkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu