Harrastaako joku potkunyrkkeilyä? Mä oon aatellu alottaa sen ;). Oon 14 ja tyttö.Mitä ihmiset aattelee jos sinne tulis joku kokematon tyyppi :D? Vai onko alottajille joku oma ryhmä tai jotain ... Ja millaset vaatteet kantsii ekoil kerroil olla ?? Oisin tosi ilone jos joku kertois mul :)))
Harrastuksena potkunyrkkeily :) lukekaa!!
Onkimatojensaalista.
4185
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
En ite harrasta potkunyrkkeilyy vaa pelkästää nyrkkeilyy. Mut en osaa sanoa muuta kun niistä vaatteista että kannattaa olla joku t-paita tai toppi ja sit housut on yleensä jotkut polviin asti olevat liikuntaan tarkoitetut itse ainakin pidän collareita käärittynä polviin asti :-)
itse harrastan! Sekaan vaan niin minäkin tein ja ekoilla kerroilla mahollisimman "rennot" vaatteet
varusteet myöhemmin :D ja alottelijoille pitäisi olla "peruskurssi" joka käydään ennen normaali treeneihin siirtymistä.
Ok kitti :D! Katotaa oonks hengis sen ekan kerran jälkee:DD
Moi! Itse kävi sellaisen alkeis/peruskurssin ennen joulua ja sanon kyllä, että kannatti. Todella mukavaa ja kunto kasvoi :) Treeneissä mulla oli ainakin ihan collegehousut ja t-paita/toppi ja paljaat jalat, ei siis sukkia/kenkiä .... Suosittelen!