Jutta, et vieläkään tajua

Haukut joka käänteessä Timo Soinia, vaikka pitäisi yhdessä olla ajamassa niitä yhteisiä asioita, jotka ovat molemmille tärkeitä.

Haluat kuitenkin olla Kataisen kainalossa, jospa pääsisit vaikka hallitukseen, niin että saatte persut pelattua ulos.

Olet itse seteliselkärankainen, jos suostut Kataisen ja Kiviniemen tukijoukkoihin.
Samalla pyllistät koko Suomen työtätekevälle kansalle.

Seuraamme tarkasti kannanottojasi ennen vaalipäivää.

t. iltavuoron jengi
673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Nyt yhteistyöhön demarit ja persut.

Se on ainoa keino saada jotain järkevää muutosta tähän kansaa kusettavan hallituksen toilauksiin.

Luokaa pikaisesti ennen vaaleja yhteisrintama, näin luotte uskottavuutta omaan tointaanne.

Porvarit nauraa, kun oppositio repii toisiaan hiuksista.

Persuissa on yhtä paljon entisiä demareita, kuin mitä vielä demareita on muutoin jäljellä.

Yhteesä 35-40 % on mahtava voima.

Äänestä

Nyt on menossa pahasti kiville demarien vaalityö.
Jopa tässä hetken uskoin, että järkeä löytyisi.

Tämän illan uudemaan vaalitentissä se hyvin näkyi; sdp:llä ei minkäänlaista linjausta eu:n rahapolitiikkaan.

Nyt ei enään pärjätä Soinia mollaamalla, vaan on pikkuhiljaa alettava tekemään yhteistyötä.

Me äänestäjät olemme nyt tarkkoina, mihin verovarojamme ollaan syytämässä.

Äänestä
  • Maikkarin vaalikeskustelu oli surkea. Minkäänlaiselle keskustelulle ei jäänyt tilaa mm. mainoskatkojen ja toimittajan hyppelyn vuoksi. Mieleen jäi Soinin juksailu- ja sutkailuyritykset. Jungneroli ainoa, joka yritti puhua asiaa mm. työllisyydestä ja Suomen taloudesta ja pistää ylimieliset hallituspuolueiden edustajat vastuuseen. Tälle keskustelulle ei vaan annettu tilaa.

    Äänestä

  • Demarit nukkuu ruususen unta, kohta pitäis hommata maahan uusi toimintakykyinen hallitus.

    Demarijohto syö eväät onnistumiseen omilta ehdokkailtaan vaalikentillä.

    Äänestä

SDP:llä ja perSuilla on niin vähän yhteisiä asioita, joista voisimme päästä yhteis ymmärrykseen, että niihin voi viitata kintaalla! PerSut on niin pata vanhoillinen uskonto puolue, että ihan pelottaa!

Äänestä

Soini sanoi että keskusta on pressuille parhain hallituskumppani, tämä tietää vallansuurta yhteis prosenttia lähes40 %. Noilla valtuuksilla on helppo meidän valita lisää väkeä hallitukseen.

Kun perssut sanoo että vihreillä ei ole asiaa hallitukseen, niin arvatkaas kenet keskusta vuorollaan valitsee hallitukseen.Räksyttävän rakkikoira puolueen, vai asiallisen kokoomuksen. Kas siinäpä on mietittävää teille demareille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


keski-suomi puhuu kirjoitti:

Haukut joka käänteessä Timo Soinia, vaikka pitäisi yhdessä olla ajamassa niitä yhteisiä asioita, jotka ovat molemmille tärkeitä.

Haluat kuitenkin olla Kataisen kainalossa, jospa pääsisit vaikka hallitukseen, niin että saatte persut pelattua ulos.

Olet itse seteliselkärankainen, jos suostut Kataisen ja Kiviniemen tukijoukkoihin.
Samalla pyllistät koko Suomen työtätekevälle kansalle.

Seuraamme tarkasti kannanottojasi ennen vaalipäivää.

t. iltavuoron jengi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu