Nyt äänestetään!

Tänä vuonna kannattaa mennä äänestämään - toinen porvarihallitus perään, niin tätä maata ei enää tunnista edes entiseksi hyvinvointivaltioksi.
368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sosialismimielisten hyvinvointi on sitä muutamalla satkulla per kuukausi köyhät kitkuttavat eteenpäin, sen sijaan että verot pois ja useimmille kunnolla palkattua duunia. Ilman veroja säätiöt ja lahjoitukset kukostaisivat ja rahalahjoitusten saanti ja rahamäärät suurempia köyhille on varmempaa kuin lottoaminen.

Äänestä

Tarkoitatko että kokonaan kaikilta verot pois, ja itse saa päättää avittaako jotakin tahoa tasan valitsemallaan summalla, jos ollenkaan? En tiedä, voishan tuo toimiakin. Vaatii kaiketi vain tietynlaista kansaa, mutta periaatteessa siihen voi oppiakin. Veikkaan että aika pahat alkukakistelut tulisi ensin, mutta sen jälkeen.. no, mene ja tiedä.

Äänestä

Itse taidan äänestää vielä Vihreitä, mutta kaverille kyllä suosittelin Vasemmistoliittoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sos.iasli.ti. kirjoitti:

Tänä vuonna kannattaa mennä äänestämään - toinen porvarihallitus perään, niin tätä maata ei enää tunnista edes entiseksi hyvinvointivaltioksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu