Jutta oli surkea

Maikkarin aamutv:ssä esiintyvä Jutta on surkea. Vanhat fraasit ja toisten mollaaminen. Omaa ei löytynyt kuin lähiruuansta. Tosin siihenkin piti sotkea tuttavan sairaus.
773
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tyyli ei ole yhtään parantunut neljän vuoden aikana. Virheitä haetaan vain toisista.

Äänestä

Jutta ja Junger ne yhteen soppii. Vaan ei SDPhen.

Tämä parivaljakko vie puolueen maan rakoon. Että tämä pariko edustaisi työtätekevää kansanosaa. Kaukana siitä.

Äänestä
  • Heinäluomaa unohtamatta. Heiniksen köyhäilyviikon toilauksista ja muista uunoiluista tämä demarien syöksykierre alkoi.

    Äänestä

MTV3:n Huomenta Suomi ohjelmassa 30.3. Jutta Urpilainen kertoo kuinka on tavannut 10v Suomessa asuneen maahanmuutajan joka ei osaa puhua suomea.
Mitä sanoo SDP:n puheenjohtaja?
Hän ei syyllistä tätä maahanmuuttajaa vaan vika on meidän suomalaisten!
Me emme ole antaneet tälle maahanmuuttajalle mahdollisuutta opetella suomea!
Meidän suomalaisten vika jos ihminen ei osaa puhua suomea vaikka asunut maassamme kymmenen vuotta!
Maahanmuuttajilta ei vaadita mitään, mutta suomenkielisten suomalaisten on pakko opetella vierasta kieltä omassa kotimaassaan, ruotsinkieltä.
Kyllä rupeaa olemaan mitta täynnä tätä maahanmuuttajien hyysäämistä.
Ääni demareille, on ääni maahanmuuttajien hyysääjälle.

Äänestä
  • Nykyhallitus on tiukentanut maahanmuuttosäännöksiä. Demarit on galluptutkimusten perusteella olleet kaikkein tyytyväisempiä tuohon lepsuun maahanmuuttopolitiikkaan.

    Äänestä

  • Maahanmuuttokukkanen on myös se, että ruotsinkielisillä alueilla maahanmuuttajille opetetaan ruotsia. Olikohan Urpilaisen tapaama tällainen tapaus?

    Äänestä

Onko tässä jotain uutta, että Jutta on surkea. Minusta hän on ollut aika surkea koko sen ajan, minkä hän on julkisuudessa pyörinyt. Ja tosiaaan omasta mielestäni Demareiden huonoin puheenjohtaja 50 vuoteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei uutta kirjoitti:

Maikkarin aamutv:ssä esiintyvä Jutta on surkea. Vanhat fraasit ja toisten mollaaminen. Omaa ei löytynyt kuin lähiruuansta. Tosin siihenkin piti sotkea tuttavan sairaus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu