Maikkarin aamutv:ssä esiintyvä Jutta on surkea. Vanhat fraasit ja toisten mollaaminen. Omaa ei löytynyt kuin lähiruuansta. Tosin siihenkin piti sotkea tuttavan sairaus.
Jutta oli surkea
ei uutta
773
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tyyli ei ole yhtään parantunut neljän vuoden aikana. Virheitä haetaan vain toisista.
Jutta ja Junger ne yhteen soppii. Vaan ei SDPhen.
Tämä parivaljakko vie puolueen maan rakoon. Että tämä pariko edustaisi työtätekevää kansanosaa. Kaukana siitä.
Heinäluomaa unohtamatta. Heiniksen köyhäilyviikon toilauksista ja muista uunoiluista tämä demarien syöksykierre alkoi.
MTV3:n Huomenta Suomi ohjelmassa 30.3. Jutta Urpilainen kertoo kuinka on tavannut 10v Suomessa asuneen maahanmuutajan joka ei osaa puhua suomea.
Mitä sanoo SDP:n puheenjohtaja?
Hän ei syyllistä tätä maahanmuuttajaa vaan vika on meidän suomalaisten!
Me emme ole antaneet tälle maahanmuuttajalle mahdollisuutta opetella suomea!
Meidän suomalaisten vika jos ihminen ei osaa puhua suomea vaikka asunut maassamme kymmenen vuotta!
Maahanmuuttajilta ei vaadita mitään, mutta suomenkielisten suomalaisten on pakko opetella vierasta kieltä omassa kotimaassaan, ruotsinkieltä.
Kyllä rupeaa olemaan mitta täynnä tätä maahanmuuttajien hyysäämistä.
Ääni demareille, on ääni maahanmuuttajien hyysääjälle.
Nykyhallitus on tiukentanut maahanmuuttosäännöksiä. Demarit on galluptutkimusten perusteella olleet kaikkein tyytyväisempiä tuohon lepsuun maahanmuuttopolitiikkaan.
Maahanmuuttokukkanen on myös se, että ruotsinkielisillä alueilla maahanmuuttajille opetetaan ruotsia. Olikohan Urpilaisen tapaama tällainen tapaus?
Onko tässä jotain uutta, että Jutta on surkea. Minusta hän on ollut aika surkea koko sen ajan, minkä hän on julkisuudessa pyörinyt. Ja tosiaaan omasta mielestäni Demareiden huonoin puheenjohtaja 50 vuoteen.