Olit päivieni aurinko, tähden lentoni, öitteni unikuva, kaunis ajatus rannalla, pilke silmäkulmassani... Olit ihastukseni, janoni suurin, korventava ikäväni, epätoivoni... Rakkauteni.
Irti päästämisen tuska, asioiden hyväksyminen, tunteiden kuoppaaminen.
Anteeksi, irl.
Irti päästämisen tuska, asioiden hyväksyminen, tunteiden kuoppaaminen.
Anteeksi, irl.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kauniisti kirjoitettu. Eikö tämä toinen ikävöi sinua?
Niin tutun kuuloinen juttu et saa paskat fiilikset taas nouseen pintaan :/
Kun sitä kovettaa luontonsa niin jättää samalla yhden osa alveen elämästään elämättä.Köyhää. Ilotonta elämää Voihan sitä tietysti elää lasten ja lasten lapsien kautta. Mutta se oma elämä puuttuu kipeetä tekee sen ymmärrän
Eipä ole lapsia joitten kautta eläis. Ehkä oli tarkoitus ett elänkin yksin, kun ei ketään vastaan koskaan tullutkaan. Eli mua ei ikävöi kukaan, kun aikanani täältä erkanen.
Älä nyt noin puhu. Ainahan voi jotain tapahtua. Jokainen ihminen on tärkeä ja saattanut olla joskus jonkun unelmissa. Elämä on liian lyhyt murehtimiseen.
Mä ainakin lopetin kaipaamisen, ikävän ja kovetan kuoreni lopullisesti, josyksi sää pilattua kaiken hyvän teoillaan niin empä jaksa enää vaivautuu mihinkään.
Kuin myös. Tunne on sama. Kauniisti sanottu.
Hyvästelitkö noin myös irl?
En, eilen otin viimeisen kerran yhteyttä, en odottanutkaan mitään vastausta.
Kerroin mikä on totta, en muuta, mokasin koko jutun.
Oliko piste iin päälle, oli.
En silti unohda, hyvästi.
m>n
Hyvästi.
En silti odottanut että sen näin tekisit.
En unohda sinua, elämäni parasta tapahtumaa:)