Miksi tukka on kuin jollain rasvalla oikein liimattu muutenkin matalaotsaiseen nuppiin? Silmät on kaukana toisistaan kuin hiuksilla takaapäin kiristäen olisi kiskottu ne siihen asentoon pysyvästi joskus kauan siten nuoruusvuosina. Lisäksi ne tuovat mieleen käärmeen katseen. Iho kiristää kulmikkaiden poskipäiden päällä kuin olisi juuri repeämässä ja kävelytyyli paljastaa maalaisuuden, jota erikoisilla asuyhdistelmillä yritetään peittää. Kauheinta oli esiintyminen mustassa nahkatopissa, joka viimeistään paljasti kantajansa ymmärtämättömyyden pukeutumisetiketistäkin. Hävettää olla isänmaallinen suomalainen.
Lättänätukka
ja muut mokat
28116
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Siisti kiiltävä kaunis tukka. Urputtajalla oli kuin uuniluuta karhi miten sattuu.
Ei avauksessa mainittu ketään nimeltä. Kuvittelet taas omiasi.
Jäsenet
Keskustassa on puolueen mukaan 220 000 jäsentä. Vuonna 2010 kävi ilmi että osa jäsenistä on liitetty jäseniksi heidän tietämättään. Tiedotusvälineiden kerrottua asiasta Keskusta on arvioi jäsenrekisterissä olevan lähes 50,000 jäsentä jotka on liitetty ilman heidän allekirjoitusta. Valejäsen-toiminnan tultua ilmi siitä on tehtiin satoja valituksia.[4]
Keskustan jäsenmäärä on laskussa.[5]
Keskustan kannatus jää alle kymmeneen prosenttiin pääkaupunkiseudulla, Turussa, Tampereella ja Porissa ja ruotsinkielisillä alueilla. Keski-Suomen, Pohjanmaan, Itä-Suomen ja Pohjois-Suomen suurimmissa kaupungeissa keskusta on viime vaaleissa taistellut suurimman puolueen asemasta.
Puoluekokouksen päättäjistä maanviljelijöiden osuus on noin kolmaosa, toimihenkilöitä osuus noin kolmasosa, ja seuraavaksi suurin ryhmä on eläkeläiset.
Tiesitkö, että siat ei Sirkka-Liisa Anttilan mukaan järsi toistensa saparoita, jos niiden karsinaan heitetään virikepallo?
JAA, ETTÄ URPILAINENKO ..
...oli mielessäsi, kun typerän avauksesi ulostit. Urpilaisen nimen mainitseminenhan antoi sinulle aiheen vasta kommenttiin.
Missä on maailman suurin saha?
- Novosibirskissä. Kun Kekkonen sahasi siellä Suomen kansaa silmään, kaatui Suomessa Honka.
"Puoluekokouksen päättäjistä maanviljelijöiden osuus on noin kolmasosa, toimihenkilöiden osuus noin kolmasosa, ja seuraavaksi suurin ryhmä on eläkeläiset. "
---
Eli duunaria ei edusta kepun puoluekokouksessa kukaan?
Jos jonkun tukka on kuin lehmän nuolema, olkoon. Muutenkin kyllä kummasti urputti, ei halua ennen vaaleja kertoa kantaansa, mistä leikataan, joka kuitenkin on seuraavan hallituksen tehtäviä. Mutta kerropa, kun jostain Känästä jankkaat, mitä Kekkonen, tuo, jolla ei hiushuolia ollut, kirjoitteli nimimerkillä "Känä"? Josko kovasti viisaita kirjoitti? Kysyn vaan, kun en tiedä.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009101010396855_uu.shtml
Papiljotit päässä / Siilitukassa / Tukka nutturalla / Sinisessä irokeesissa / Kuohkeissa kiharoissa / Kaljuna...
Hiusmallista viis! Asiaosaaminen ratkaisee jokaisen vaaliväittelyn Keskustan eduksi, vakuuttavan ja edustavan puheenjohtajan vetämänä.
Missikisoissa Suomalaiset tuntuvat arvostavan hiljaisia takarivin tyttöjä periaatteella "vaatimattomuus kaunistaa". Päteekö sama nyt politiikassakin?
Ilmeisesti Suomesta vielä vuonna 2011 löytyy niitä, joille osaava ja pätevä nainen on kauhistus politiikan saralla. Jos ei muuten saada tätä mollattua, aletaan jaella kampausvinkkejä.
No, kukin tyylillään. Kaikista ei ole asialinjalle.
Muista kuitenkin, että jopa kepu eri nimillään ja vaikutusvallallaan on kuin yhden hyttysen pieru, kun aletaan miettiä syntyjä syviä. Katsos, kun dinosauruksetkin kuolivat evoluutiokäsityksen mukaan. Ei siinä auta luomisoppikaan, että ihmisparalle käy samoin? Ja kepun, jos ei Vanhasen "kaikki vaalit hävittiin" linjaan tule poikkeusta, alamäki jatkuu edelleen. Onko sinulla esittää jotain uskottavaa, mikä Kiviniemen johtamassa kepussa olisi sellaista, joka poikkeaisi niin paljon Vanhasen johtamasta kepusta, ettei Kiviniemen tarvitsisi sanoa näitä sanoja, jotka Vanhanen sanoi 2007?
"Tämä oli tappio"
PS: Montako nollaa on biljardissa?
Kukin tyylillään. Kiviniemen Broileri myös.
hävettää kun tollanen edustaa Suomea
17.4 se on ohi.
http://countdown.free-and-online.com/?timer=kgsnjr8503
Kuka se on ?
Mulle ei auennut.
http://eva02.statkal.fi/plus/jari/2011/plus_F76BC6_jari_20110329.jpg
hänkö ?
Vaikka kuva kauniimmasta päästä.
Joka on saanut kepun kannattajat paniiikkiin? Jotain kertonee kepun "kyvyistä" "pää"hallituspuolueena, että Soini on noussut niin paljon esiin gallupeissa, että se sinunkin mieltäsi näkyy painavan?
Jos urputtaja Urpiaisella on lehmän nuolema tukka, niin on se minun mielestäni sivuseikka. Tärkeintä on mitä hän suustaan päästelee eli täyttä demari puppua.
Minä taas en kovin tärkeänä pitäisi demaripuppua. Mutta, jos lehmä nuolee urputtajan tukan, lehmä ilmeisesti kokee urputtajan turvalliseksi? Eikä urputtajalle tarvitse maksaa edes mtk-kepun-sikaliisan organisoimaa erityistukea siitä, ettei se rääkkää sitä lehmyä?
Saatko ehkä orgasmin kun katsot teidän Tarjan kävely tyyliä, kun ole niin tarkka siitä. No hänen ei ainakaan tarvitse olla isänmaallinen kun stasi on lähempänä sydäntä. Myöskin tuo mainitsemasi käärmeen katse sopisi ehkä paremmin hänelle.
Stasi on aikaa jolloin Kekkonen keplotteli KGB:n kanssa, jonka alainen Stasikin oli. Kai sen tajuat, että DDR toimi Neuvostoliiton ohjauksessa niin kuin Kekkonenkin? Vai luulitko DDR:n olleen se, joka ohjaili toista maailmanmahtia kylmän sodan aikana? Halosta et saa kytketyksi millään todellisuuteen pohjautuvalla dokumentilla enempää Stasiin kuin sen valvojaankaan, Neuvostoliittoon, joka anteliaasti jakoi rupliaan Kekkoselle saadakseen määrätä Suomen sisäpolitiikasta.
ärkyttävää katsottavaa oli jälleen kerran turkistarhoilta löytyneiden turkiseläinten kohtelu MTV3:n 45 minuuttia ohjelmassa. Miten voi olla, että Suomessa eläinten rääkkäys ja kidutus on vielä tänä päivänä yleistä.
HS:n artikkeli 19.2.2011 "Liki joka toisella tutkitulla turkistilalla laiminlyöntejä" vahvistaa tv-ohjelman järkyttävät kuvat.
"Turkistiloilta löytyi viime vuonna elkeästi enemmän laiminlyöntejä kuin aiempina vuosina. Turkistarhoilla tehtiin Länsi-Suomessa 65 eläinsuojelutarkastusta, ja puutteita havaittiin ainakin 29 tilalla.
Eviran mukaan vuonna 2009 koko maassa tarkastettiin 34 tilaa. Silloin vain kahdessa tarkastuksessa löytyi puutteita."
Ministeri Anttilan mukaan tarhaeläinten oloja parannetaan valmisteilla olevalla lakiuudistuksella, jonka ministeri arvioi astuvan voimaan seuraavalla hallituskaudella.
Ministeri Anttila, miksi turkiseläinten oloja ei paranneta tällä hallituskaudella, kun
- pääministeri Mari Kiviniemi kepusta on Turkistuottajien vaalirahoittama
- kepu on toinen päähallituspuolueista
HS:n mukaan vain aniharva Suomen runsaasta tuhannesta turkistarhasta joutuu normaalisti eläinsuojelutarkastuksen kohteeksi. Vain noin seitsemällä prosentilla turkistiloista käy tänä vuonna aluehallintoviraston eläinlääkäri tarkastamassa eläinten olot. Aluehallintoeläinlääkäri Annikki Latvala-Kiesilä Länsi- ja Sisä-Suomen aluehallintovirastosta toteaa, että tarkastusten lisääminen ei ole vastaus kaikkeen, vaan pitää lähteä siitä, että eläimen omistaja tiedostaa oman vastuunsa.
Vaan kun ei tiedosta. Oikeutta eläimille -järjestön mukaan järkyttävät turkistarhoista otetut kuvat osoittavat, että eläinten vammat ja sairaudet ovat yhä arkipäivää turkistarhoissa.
Eläinten rääkkäyksistä, myös tuotantoeläinten, on olemassa lakipykälät, joiden mukaan pitäisi seurata rangaistus. Entäpä kun ei seuraa. Ja miksi ei seuraa.
Tuotantoeläinten tarkastuksia ei tehdä riittävästi. Jos joskus harvoin tehdyissä tarkastuksissa huomataan eläinten huonoa kohtelua tai eläinten kuolemisia huonon kohtelun vuoksi, sanktiona saattaa olla eläinten pitokieltoa tai vähäisiä sakkoja.
Suomen maataloustukiaisten seurauksena maahan on tullut eläintehtaita ja eläimiä kohdellaan elintarviketeollisuuden raaka-aineena - ei inhimillisinä olentoina.
Turkiseläimet eivät ole tästä poikkeus.
Niiltä tiloilla, joissa eläimiä rääkätään ja kidutetaan pitää poistaa valtion tuet. Eläinten kiduttaminen verorahoin pitää lopettaa. Lisäksi eläinten huonosta kohtelusta pitää rangaista sakoilla, eläintenpitokiellolla sekä vankilatuomioilla, jos rikollinen toiminta on toistuvaa.
ONKS KETTU TYTTÖ...
.... saanut hyvin turkikseensa. Näytät ulostavan samoja litanioitasi joka avauksen alla, joten jonkinlaista kireyttä hengit..
http://www.youtube.com/watch?v=pDtfTRkNzb8
Ahti ja Urkki ympäri jurrissa.
Ahdilla on tukkaa, mutta jäänyt kampaamati. Muuten kunto ihan "normal"
Hohhohhooo, nostakaa minut pystyyn..hohhohhooo
Nyt osui sopivaan saumaan tuo hullun kepuloisen hokema.
onx kyse väyrysestä vai kiviniemestä?? vai vanhasesta??