Olin iloinen kun Soini

pitää syntymättömän elämää pyhänä ja on Israelin ystävä. Ajatella, kun katsotte seuraavaa videota, ymmärrätte, millaisen aivopesun kohteeksi palestiinalaiset lapset joutuvat koulussa ja päiväkodeissa: heihin istutetaan juutalaisviha jo äidinmaidossa ja ihan turhaan, koska Allah saati Jumala ei opeta vihaamaan vaan rakastamaan vihollisia ja tekemään hyvää niille, jotka ovat pahoja:

Zimran, Jokshan, Medan, Midian, Ishbak, and Shuah
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tottakai se sanoo noin, ja saa kaikki Israel-illoissa istuskelevat mummot äänestämään puoluettaan. Sitä voi sanoa kaikenlaista, noin yleisluontoisesti. Varmaankin Soini vastustaa aborttia, koska on katolinen, ja puolustaa poikarakkautta ja pappien selibaattia. Varmaankin hän käy ripillä pari kertaa viikossa.

Populistina Soini ei sano poikkinaista sanaa mitään, jos sillä saa lisää kansansuosiota, jota ei enää välttämättä tarvitse kun on päässyt valtaan. Suomessa näet kansanedustajaksi haluavien ei tarvitse pitää lupauksiaan, koska meillä ei ole imperatiivista mandaattia. Kyllä Soini tämän tietää.

Minä taas sanon, etten ole Israelin nykyisten vallanpitäjien politiikan kannalla, enkä katso hyvällä kuinka Israel elämöi tukeutuen usalaisten liittolaisuuteen. Israel on ainut maa tuossa lähellä, joka on käynyt jatkuvasti sotaa aina perustamisestaan lähtien, ja kukaan ei ole siihen puuttunut. Ajatelkaa sitä, ja sitten vaikka Soini lausuntoja. Mitähän se ajattelee Gaddafista?

Äänestä

Aatella, jos Suomessakin olisi luterilaisuuden tilalla valtauskontona Islam, niin Marimekkokin muuttuisi Ludemekoksi, tosin burka varmaan näyttäisi Marimekon kuosissa mukavalta... mutta kun siellä muslimimaissa ei saa käyttää kuin mustia, vihreitä, tummansinisiä tai maanvärisiä kauhtanoita tai burkhia, joiden rumuus on niin suuri, että nainen niissä näyttää pystyssä kävelevältä lihavalta koppakuoriaiselta....

Äänestä

Heh. Joillakin kauhea pelko siitä, kun perussuomalaiset voittavat nämä vaalit :)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Soinisointu kirjoitti:

pitää syntymättömän elämää pyhänä ja on Israelin ystävä. Ajatella, kun katsotte seuraavaa videota, ymmärrätte, millaisen aivopesun kohteeksi palestiinalaiset lapset joutuvat koulussa ja päiväkodeissa: heihin istutetaan juutalaisviha jo äidinmaidossa ja ihan turhaan, koska Allah saati Jumala ei opeta vihaamaan vaan rakastamaan vihollisia ja tekemään hyvää niille, jotka ovat pahoja:

Zimran, Jokshan, Medan, Midian, Ishbak, and Shuah

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu