Onko 2004 tullut Octavia nykyisin vanhin markkinoilla ollut automalli, josta ei ole tullut uutta versiota?
Octavia - vanhin malli?
hlhdlshlhdg
19187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Niinpä taitaa olla, auton mallien iässä tuo on jo ikuisuus. Ja kaiken lisäksi on jo tosi vanhentuneen näköinen ja ennen kaikkea ruma, mutta niinpähän ne ovat kaikki nykyiset Skodat.
Sen takiahan niitä niin paljon myydäänkin, ei ole hinta kysymys, Superbini maksaa hyvin tarkkaan saman kuin passat. 1.8 TSI DSG7 ambition, vähän alle 37 tonnia, toim. kulut ja metalliväri.
Niin... tulit sitten ylpeilemään, että olet ihan maksanut kulkuvälineestä 37 tonnia. Kerrotko, että onko se sinusta paljon, vai vähän? Minusta se on vähän, sillä tuolla rahalla ei saa velä autoa ostettua. Niinpä sinunkin on pitänyt tyytyä skootaan.
No millä sinä itse ajat? Oletko auton omistaja vai haltija?
Löytyykö sinulta selkärankaa vastata rehellisesti kolmeen selvään kysymykseen?
Itseasiassa kaikkinensa maksoin siitä 39 tonnia, paljonko siitä pitää maksaa, että voi sanoa autoksi, itse olen ymmärtänyt että alle 20 tonnin auto on auto. Kohta 30 vuotta on tullut ajeltua, oikeastaan joka päivä, poislukien armeija-aika ja nyt vasta kuulen, että auto määritellään hinnan mukaan, kerro nyt minulle tyhmälle paljonko autosta pitää maksaa, että se on auto. Sen verran vielä kysymykseesi onko 37 tonnia autosta paljon, mielestäni se on ilman muuta paljon, eihän autot monessa maassa maksa lähellekkään sitä, mitä ne täällä maksaa.
Niinpä... menit vielä maksamaan skootan paskasta 39 tonnia, eikö edes hävetä?
Oletpa kateellinen Skodalle ;)
Siinäpä sinulle vastauksia kolmeen kysymykseesi, tosin esitit niitä oikeastaan vain kaksi;
- BMW 535 i F10
- omistaja
- on
Kysymyksiä oli kylläkin kolme.
1.No millä sinä itse ajat?
2.Oletko auton omistaja vai haltija?
3.Löytyykö sinulta selkärankaa vastata rehellisesti kolmeen selvään kysymykseen?
Koetinkin tahallani älykkyys "tasoasi", kun et huomannut kysymyksiä olevan kiistatta kolme en myöskään luota vastaukseesi. Huomaamattasi vastasit siis kolmeen kysymykseen,vai voitko muuta väittää?
Jos sinullaolisi tuo mainitsemasi auto et todennäköisesti vaivautuisi tulemaan Skoda palstalle.
Mikä on autosi vuosimalli? Mikä on sen rekisteröinti kuukausi?
Onko se Suomiauto?
Taidatkos vastata näihin neljään kysymykseen?
2010, helmikuu, on, kyllä
No joo ihan hieno on autosi,katsoin kyseisen BMW:n mallin tiedot ja kuvat netistä.
Onneksi olkoon kun saat noin ylellisellä autolla ajaa.
Hinta on minun kukkarolleni liian korkea mutta sinulla lienee paksuhko lompakko.
Meinaatko että toi köyhä ei itse ole tuota mallia jostain mulkannut, se näkee vain märkiä unia siitä, älä nyt noin helpolla usko.
Tahdoin vain päättää keskustelun ystävälliseen sävyyn.
Ajakoon vaikka Jaltalla tai Mossella.
Nämä jutut kun jätetään mappi öö:n kin ulkopuolelle.
Bemari homo on jopa Skodallekin kateellinen ;)
Niin, toi Superbhan on kauppa-autona meillä, käyttöautona on:
- MB 63 AMG T A (2011 malli)
- Omistaja
Tää on myös auto, siinä missä meidän kauppakassi Superbkin, joten mene sä köyhä niistämään nenäs sinne jakomäen yksiöön.
mikä on jakomäki? onko siellä paljon skootia?
Skoda Felicia on käyttöautona ja MB 123W odottaa kevättä, että saisi leimaan ja lähtisi käyntiin.
Asun siellä!
Volkkari Golffin alusta ja koneet.