Mielenkiintoisia uutuksia:
http://tekniikanmaailma.fi/uutiset/soulin-autonayttelyn-mielenkiintoiset-konseptiautot#kommentit
http://tekniikanmaailma.fi/uutiset/soulin-autonayttelyn-mielenkiintoiset-konseptiautot#kommentit
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Hyundailla hyvä kuukausi myynnissä,suomessa:
http://tekniikanmaailma.fi/uutiset/henkiloautokauppa-kasvanut-neljanneksella#kommentit
Jyrää ainakin korjaamo käynneissä. tätäkin Hyundaita on saanut jo useaan otteeseen käyttää korjaamolla.... paska mikä paska... vaihtoon menee
"Tätäkin Hyundaita"... Joopa joo. Tuollaisenaan kirjoituksesi on pelkkä provo, kun et mainitse edes auton mallia tai väitettyjen vikojen laatua.
Ja millainen henkilö vetää herneet nenään siitä että joku löytää jotain negatiivista sanottavaa tästä automerkistä???
Auto se on siinä missä muutkin, mitään ikiliikkujaa ei vielä tähänpäivään mennessä ole keksittykään! ei kaikki negatiiviset sanottavat ole mitään provoa!!!
Kumma kun tälläkin palstalla kysyy jotain neuvoa tai kokemuksia johonkin autossa ilmenneeseen ongelmaan niin yleensä aisallisen kommentin sijaan saa aina tällaisen "pelkkää provoa" vastauksen!?
Minulla ei ole Hyundaita, enkä ole Hyundai-fanaatikko. Mutta tuon tyyliset kirjoitukset mitä yllä kritisoin ovat informaatioarvoltaa pelkkää nollaa ja siksi ärsyttäviä. Kun joku kirjoittaa anonyyminä jotain tuollaista provoja täynnä olevalla autopalstalla, niin vain täysi idiootti ottaa kirjoitusta vähänkään tosissaan.
Minulla on Hyundai ja se pelkkä paska romuauto..
Kato.Amisviiksinen pikkupoika palstalla.Onkohan sulla ees mopokorttia vielä?
Hah, taas tuollainen yleinen ärtyneen viesti!!! Aina sama tarina, mopokortit ja amisviikset... ei sulla hirvee sanavarasto ole! :D
Mut siitä ei päästä mihinkään et Hyundai on paska!!
http://www.iltasanomat.fi/autot/IS selvitti Näin säilyy autosi arvo/art-1288381237773.html
ei löydy tuostakaan listasta mitään hyvää sanottavaa Hyundaista!!!
Sun kommentilla ei ole mitään virkaa.Ei sitten minkäänlaista merkitystä ole tuollaisella viestillä.Autoalan asiantuntijoiden mielipiteet on taas myönteisiä Hyundaista.
http://www.autosompa.fi/uutiset?uutinen=hyundai-on-laadukkain-automerkki
Että jälleenmyyntiarvo kertoisi, onko auto "paska"? En nyt ihan kyllä läheskään ole samaa mieltä. Uudella merkillä, jollaiseksi Hyundainkin meillä voi laskea (huolimatta aiemmasta yrityksestä alkaa myydä merkkiä meillä joskus 90-luvulla) vain menee aikansa saavuttaa sellainen tunnettuus ja laatumaine, että ennakkoluulot karisevat. Näin on tuotteen laadusta riippumatta.
Heh. En lakkaa ihmettelemästä sitä valtavaa tarvetta puolustaa jotain merkkiä eli siis sitä minkä itse on tullut hankkineeksi, kaikilla mahdollisilla tilasto-otoksilla. Minullakin on ollut useita automerkkejä ja jokaiselta merkiltä löytyy aina omia tilastoja, joilla osoitetaan tavalla tai toisella oman merkin paremmuutta.
Oon erittäin tyytyväinen ollut valintaani.Se riittää vastaukseksi.
Valinta oli huono, mut kai se on Hyundailla ajettava kun ei parempaankaan varaa!
Jyrää on ihan oikea sanavalinta. Meinasin ostaa Santa Fe'en, mutta auton meluisuus ja surkea kulku (2,7 ltr automaatti) estivät jyrän oston.
HYUNDAI ON LAADUKKAIN AUTOMERKKI:
http://www.autosompa.fi/uutiset?uutinen=hyundai-on-laadukkain-automerkki