Blue1 keskeyttää lennot Helsingistä Kuopioon ja Vaasaan heinäkuuksi. Lennot ovat kesätauolla 2.7 - 8.8 välisenä aikana. Sen sijaan Blue1 jatkaa myös kesällä lentoja Vaasan ja Tukholman välillä.
http://www.lennalomalle.com/content/view/2311/43/
Sopikin jo odottaa, että jompi kumpi yhtiöistä - Finnair tai Blue1 - aloittaa Kuopion turhien lentojen karsimisen. Koneita lentää puolityhjinä melkein puolen tunnin välin - järjetöntä!
Blue1:n lennot Kuopioon ja Vaasaan kesätauolle
Satu85
1
253
Vastaukset 1
- joo-ooooo12
Jokakesäistä liikenteen supistamista. Pistää kaluston lentään tuottoisampia reittejä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092280Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???23903- 103896
- 71892
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha563816- 82718
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik24612- 57571