Tiedoksi kaikille Etelä-Amerikan ja muidenkin seutujen reissaajille:
Kannattaa käydä lukemassa Akon juttuja eri maista. Tulin juuri Iguazun putouksilta Brasilian ja Argentiinan rajalta. Siellä kaikki oli juuri niin kuin Ako oli kuvannut.
Nautimme kahtena päivänä putousnäkymistä eri rannoilta. Lisäksi kävimme Brasilian puolella lintupuistossa, joka oli päällepäin varsin vaatimattoman näköinen emmekä ilman kehuja olisi varmaan 8 dollarin pääsymaksua maksaneet.
Kesyt sympaattiset linnut olivat hyviä kuvauskohteita. Näimme ensimmäisen kerran tukaanin ja yksi sellainen vapaasti isossa metsähäkissä asuva tuli poseeraamaan aivan viereen. Olisi tehnyt mieli rapsuttaa, se oli kuin hienosta teddykarvasta ommeltu.
Seuraava kohteemme on Titicaca-järvi ja Macchu Pichu, vinkit on luettu tarkasti. Kiitokset realismista!
Toivottavasti Ako vielä lukee näitä sivuja, vaikka matkasta on jo aikaa.
Akon matkakertomus on osoitteessa:
http://fff.neutech.fi/Travel/2003_Travel.htm
kiitokset Akolle hyvistä vinkeistä
lisa
1
361
Vastaukset
- Ako
Ah, kiitos kehuista, lämmitti mieltä
--ako
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2619348IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3156527Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?691523Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61361Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.911173- 1091141
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut72993Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43838Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23726MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311718