Henkilöön menevä kokoomuksen mustaaminen

kertoo kirjoittajan/kirjoittajien heikosta omasta tunnosta ja kateellisuudesta muutoinkin sekä kaunasta, kun oma työura ei ole edennyt jäsenkirjalla.

Nämä herjaajakirjoittajat eivät selviäisi päivääkään esim. Kataisen tehtävistä (valtiovarainministeri ja pääministerin sijainen, kokoomuksen puheenjohtaja, EPP:n varapresidentti jne ja olisi työvalmiudessa 7 pv viikossa).
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tottahan tuo on.

Äänestä

Kuten lukijat huomaatte, syntyy saittihäriköltä dataa

Äänestä
  • JOS HENKILÖLLÄ ON PÄIVÄT PITKÄT AIKAA HERJATA TÄÄLLÄ KOKOOMUSTA JA KATAISTA, KERTOO SE RIKOLLISESTA JA HARKITUSTA TOIMINNASTA.

    Äänestä

Henkilö, kun tyrii? Jos Katainen sanoisi, että teen tyhmiä päätöksiä Suomen kannalta kokoomuspuolueen pakottamana. Herjattas kokoomusta, eli kerrottas totuus taas tupeksinasta.

Onko töppöilystä kertominen herjausta?

Äänestä

On poliitikon oma valinta ryhtyä poliitikoksi ja silloin pitää sietää myös kritiikkiä.
Myös poliitikon omaa henkilöä pitää arvioida. Niinhän arvioidaan muissakin työhönottotilanteissa.

Jokaisen poliitikon on nimenomaan vastattava henkilökohtaisesti tekemisistään ja tekemättä jättämisistään!

Itse Katainen yrittää luoda snyft snyft juttuja siitä miten perhe kärsii kun pitää mennä töihin ja "uhrautua kansan parhaaksi". Ha ha

Äänestä

Kuinkas sen Kataisen itse antamat kommentit tulkitaan.?

Katainen laokoo itse tuulesta tehtyjä kommentteja , minkä kerkiää.
mm. "perussuomalaiset olisi tuhoisia hallituksessa" , mihin perustuu.?

Kokoomus kylvää myös väitettä , ettei persuissa olisi älykkäitä osaajia.!

Eikö tällaiset juuri ole aloittajan mainitsemia mustamaalaamisia.
Turha Kokoomuksen puhua , kun olette itse kaikkien pahimpia solvaajia.
Tuokin , että persut vie suomen tuhoon ,jos emme ole mukana takaamassa
velkamaiden lainoja , on osoittautunut valheeksi.
tosiasiassa KOKOOMUS ITSE ON VIEMÄSSÄ SUOMEA SUOHON , jos
ryhdymme takauksiin , jopa kokoomuksen oma älymystö (niinistö ym.)
on perujen linjalla. Vai väitätkö toisin.!

Äänestä

Kokoomuksen päreet taitaa palaa loppuun. hermostuvat kun valheet huomataan.

Äänestä
  • Miten ne kestää omasta tyrimisestä johtuvan raskaan vaalittappion?

    Miksei ne ottanut töppödemujen kohtalosta vaaria ajoissa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Se on sitä kirjoitti:

kertoo kirjoittajan/kirjoittajien heikosta omasta tunnosta ja kateellisuudesta muutoinkin sekä kaunasta, kun oma työura ei ole edennyt jäsenkirjalla.

Nämä herjaajakirjoittajat eivät selviäisi päivääkään esim. Kataisen tehtävistä (valtiovarainministeri ja pääministerin sijainen, kokoomuksen puheenjohtaja, EPP:n varapresidentti jne ja olisi työvalmiudessa 7 pv viikossa).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu