Elinkaari hyväksytään mm. empatialla. Mulla on ainakin *malli* Amnestyssa. Koska empatiataso ja -kyky ovat eriasioita mm. pakkotyön takia.
Aviollinen seurailumalli ei ole minkäänlaista päihdepolitiikka." Ymmärtääkö lestadiolainen lapseni varmasti mikä on liian kohtuuton? " Kuka heittää näin?
Se ei ole sitä miltä näyttää... Olisihan ne omatkin lapset ja perhe ja yksityisyys olleet hirvittävän hyviä asioita. Ymmärräthän ettei häiriintynyt äitisuhde ole sukupuolta kummempi ja tärkeämpi asia? Eikö varmasti tule perseeseen nussimisesta mitään mieleen psykiatristen päihdepalvuiden yhteydessä?
Mulle ainakin tulee mieleen henkivartija, pyhäkoulu/kvitto ja seksuaalikasvattaja. Ymmärräthän, että empatiataso ja kyky ovat muualta kuin psykologiltasi erinäisten elämänkaarien ja elinolosuhteiden takia. Avio ei ole turvallinen, en mä mitään muuta osaa kertoa lasteni isästä ja musta.
Elinkaaresta
1
115
Vastaukset
- Jannelle v.nyt Sinde
Aina maaseudun rauha-ryhmän kohdalla tiputettava kristillisyys. Ei ole uusnatsismia, vaan ihan normaalia väestönsuojelua perusteella pesäpallo. Tarttuen kasvoihin ja kerjäten ei käy mulle kirkollisten kaavojen takia. (kits. muuntaja)
Avio ei ole turvallinen, en mä mitään muuta osaa kertoa lasteni isästä ja musta. Se on katsos demokratiassa kielletty ja vaalisalaisuus. Täysi-ikäinen... Ei tahtois haitata turvallisuutta ja demokratiaa, kun on väestönsuojelukin. Siitä ei saa kysellä.
Mä pystyn heille ainoastaan tällä hetkellä invaliditeetin ja ihmissyönnin opettamiseen. Mä antaisin invalidina mitä tahansa, jos saisi hoitajan hengiltä ja ihmissyönti uhreja. Onko tämä jo juridisesti mahdollista heitteillejätön sijaan? Tulevaisuutta ja päihdehuoltopalveluita ajatellen.
Mustasukkaisuus hoitajana ei ole oikein tarjonnut riittäviä olosuhteita kirkkosukalle ja parisuhteelle. Parisuhde ei ole koskaan ympäristöllinen pakkotyöolosuhde. Millaisia tukia näihin saa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741094
- 691024
- 47952
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104948- 51895
- 49694
- 32674
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34587- 50580
- 38536