LYLY tippuu varmasti pois!!

Kyllä Lyly Lyllerölle nyt käy köpelösti, se tippuu eduskunnasta 100 varmasti!
Sen kannattajakunta on aina ollut hiukan keskiverto porukasta erottuvaa eli enemmän ihmisiä jotka haluavat protestoida valinnallaan ja nyt meille protestoijille on paljon parempi ja näkyvämpi kohde Persut, tulee kerrankin tulosta protestiäänellekkin ! Lyly pojassa ne on menneet aivan hukkaan ja poro porvareiden pussiin !
Itse olen lylyä äänestänyt pareissa edellisissä vaaleissa, mutta en äänestä enään ja kyllä meidän baarin porukasta löytyy aika monta muuta samoin ajattelevaa eli Lyly Lyllerö tippuu eduskunnasta pois ja saakin tippua, kun ei ole mitään kunnollista saanut aikaiseksi !
20424
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Toivottavasti tippuu tai jos ei tipu niin se pitää tipauttaa kanveesiin koko äijän pätkä, paitti ettei niin alhaalta voi edes tippua mihinkään !

Äänestä

miten kale kehtaat ilmoittaa että oot tuota paskaläjää äänestänyt ennen

Äänestä

Mikä tuossa Lylyssä niin vituttaa ?
Minusta mies on asialinjalla vastustaessaan PAKKORUOTSIA !

Mitä Lylyn olisi sitten pitänyt tehdä että se kelpaisi ikuisille opiskelioille ?
lisännyt tukiaisia , tiemmä !


nm: Persuja jo äänestänyt

Äänestä

Ja kuka muistaa:
- Lyly pilasi Oulu POP tapahtuman kun änkesi väkisin soittamaan rumpuja... useista kielloista huolimatta "osti" 500 eurolla mahdollisuuden. Eli luulee että rahalla saa mitä vaan

- Lysy pysäköi bussinsa minne haluaa. Kävelykadulle, pysäköintikieltoalueelle jne

- Kohu maksullisen seksin ostajista eduskunnassa. Lyly oli nimetty yhdeksi sellaiseksi

Äänestä
  • Ruma vanha mies.

    Äänestä

  • Mitä luulet pienen ruman miehen tekevän Thaimaassa, Kohde on ruskea

    Äänestä

Niinpä ja jätkä edustaa kansaa mukamas ! Oma etu sillä on ollut etusijalla jo pikku pojasta asti , olen kaverin tuntenut 50 vuotta ja en ikinä voisi kuvitella että äänestäisin häntä! Huh HUH ! Vieläpä edustaa nykyään herrojen puoluetta !

Äänestä

Lyly vaalimainoksessa aikoo ryhtyä töihin. Mitä vittua se sitten on tehnyt viimiset 4 vuotta. EI MITÄÄ, MUUTAKUIN SOITTANUT SUUTAAN.

Äänestä

Omassa vaalimainoksessaan on päällä niin ärsyttävä ja hurskas hymy joka kertoo enemmän kuin 10000 sanaa. Koko äijän habitus vie uskottavuuden.

Äänestä

lyly sai ennakkoääniä 95 kappaletta
puah puah

Äänestä

LYLY SUCKS....

menköön ukko kotia..ei se mitään kansan etua aja..paskanjauhaja!!!

Äänestä
  • kunhan se mulkku ei tule radioon taas vittuileen

    Äänestä

ei valittu lylyä ei...mahtaa sitä vitutaa...räkäset naurut päälle :)

Äänestä

Heh,heh rumpali tippu.No ei se kyllä mitään saanut aikaiseksi.Tyhjän toimittaja.Höpöttäjä.

Äänestä

sehä on ihan perverssi impotentti koko ukko!

Äänestä
  • pervessikö Lyly ! Millätavoin pervessi ? , nussiko Lyly Akkaasi , vai miksi olet Lylylle niin katkera ?

    Äänestä

  • Miten niin , kirjoitti:

    pervessikö Lyly ! Millätavoin pervessi ? , nussiko Lyly Akkaasi , vai miksi olet Lylylle niin katkera ?

    Akasta ei oo väliä, ku jättäs mut rauhaan

    Äänestä

Onneksi lyly lyllerö tippui ja komeasti ihan alas asti, kyllä varmaan vituttaa ja ottaa pannuun, voi tuntea itsensä tarpeettomaksi, vaikka saakin kansanedustaja eläkettä monta donaaa kuussa !
Hyvä kansa kun jätitte äänestämättä tuota irstailijaa!Kiitos kaikille siitä!

Äänestä

hän saa vain 1700 egua/kk sopeutumiseläkettä, ei riitä rahat laskujen maksuun, hän valittaa!

Ja useimmat kansalaisistamme saa sen n.600 egua! Takuueläkkeitä harva, valituksista päätellen!

Siinä se nähdään tuloerot!
Ja Linden saa 5000-6000 egua/kk eläkettä!

Voihan viheliäisyys, me köyhät tavikset (ei k-edustajat lueta meihin) mihin loukkuun ala-arvioon suomalaiset jaetaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kale 63 kirjoitti:

Kyllä Lyly Lyllerölle nyt käy köpelösti, se tippuu eduskunnasta 100 varmasti!
Sen kannattajakunta on aina ollut hiukan keskiverto porukasta erottuvaa eli enemmän ihmisiä jotka haluavat protestoida valinnallaan ja nyt meille protestoijille on paljon parempi ja näkyvämpi kohde Persut, tulee kerrankin tulosta protestiäänellekkin ! Lyly pojassa ne on menneet aivan hukkaan ja poro porvareiden pussiin !
Itse olen lylyä äänestänyt pareissa edellisissä vaaleissa, mutta en äänestä enään ja kyllä meidän baarin porukasta löytyy aika monta muuta samoin ajattelevaa eli Lyly Lyllerö tippuu eduskunnasta pois ja saakin tippua, kun ei ole mitään kunnollista saanut aikaiseksi !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu