5.4.2011 14:55 0 Horoskooppien ystäviä on viime päivinä järkyttänyt tieto siitä, että useimpien horoskooppimerkki onkin todellisuudessa aivan toinen kuin tähän asti on luultu. Astronomian professori Parke Kunkle kertoi NBC:n haastattelussa, että maapallon akselin muutosten takia myös eri tähtikuvioiden asemat ovat muuttuneet. Muutosten takia horoskooppikarttaan on lisättävä uuden tähtikuvion myötä myös kokonaan uusi merkki, jota ei ollut vielä 3000 vuotta sitten: Käärmeenkantaja.
Uudet horoskooppimerkkien päivämäärät ovat seuraavat:
20.1.-16.2. Kauris
16.2.-11.3. Vesimies
11.3.-18.4. Kalat
18.4.-13.5. Oinas
13.5.-21.6. Härkä
21.6.-20.7. Kaksonen
20.7.-10.8. Rapu
10.8.-16.9. Leijona
16.9.-30.10. Neitsyt
30.10.-23.11. Vaaka
23.11.-29.11. Skorpioni
29.11.-17.12 Käärmeenkantaja
17.12.-20.1. Jousimies
Uudet horoskooppimerkit
3
654
Vastaukset
- ex-vaaka
Pomppaan siis vaakapalstalta tänne. Laaditaankohan nykyiset horoskoopit edelleen vanhojen väärien ajanjaksojen mukaan? Pitäisikö siis nykyisin lukea tämän esittämäsi kaavion mukainen horoskooppi esim. neitsyen osalta, vaikka se olisikin tarkoitettu suurimmaksi osaksi leijona-merkkisille?
- abcdaa
Joo mää en usko tuota. Oon ollu rapu tähän mennessä ja tuun aina olemaanki ei se siitä mihinkään muutu jos oikeesti uskoo horoskooppeihin -.-
- Neitsytneito
Joo no mä nyt ainakin oon neitsyt horoskoopiltani, ei todellakaan tuo leijona kuulosta multa, voi hyvää päivää mä sanon. Ei ihmisten persoonallisuus tolleen vaan muutu. Paitsi tietenkin, jos rupeen lukemaan hirveen tarkkaan noita leijona juttuja ja muutan käytöstäni sellaseks, ni kyllä varmaan onnistuisin, jos tarpeeks kauan yrittäisin, mutta sit olisin feikki, eikös? Se, joka ton hölynpölyn keksi, ei oo kyllä ajatellu ihan loppuun asti tota juttua.
Paitsi, jos päivittäiset leijonalle tehdyt horoskooppiennustukset osuukin mun kohdalle, mutta kun ei osu. Luen aina kavereittenkin ennustuksia ja mitä oon leijonalta lukenut, niin ei oikee oo osunu muhun. Neitsyt olen ja sillä siisti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek184231Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia5032360Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1421881- 771495
- 1591463
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.91274Olisitko maailmani?
Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik34788- 106747
- 27711
Lähdetkö nainen joku päivä mun kanssa Anttilaan?
Katsomaan sisustustarvikkeita ja sit mentäisiin matkatoimistoon katsomaan matkoja?25691