Teemu ei saanut voittaa!

Katsoitteko?

Master Chef -finaalissa tuotantoyhtiö päätti voittajan. Sikke esimerkiksi ensin haukkui Joonaksen finaalijälkiruokaa, mutta pisteiden annossa omien sanojensa mukaan "ei ollut muuta mahdollisuutta" ja antoi 10/10.

Teemun annoksessa oli siinäkin kaikki kohdallaan, kuten koko ohjelman ajan, mutta ilmeisesti profiloitui liian ammattimaiseksi. Teemun unelmana on perustaa oma ravintola.

4

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • zaikkaa

      no niin, mikäs nyt harmittaa noin paljon, että pitää puhua joutavia.
      Sikke ei haukkunut Joonaksen ranskalaista hääkakkua ja jos haukkui niin meillä tulee sama ohjelma omista telkkareistamme erilaisena versiona ja se on yhtä mahdotonta kuin sinun väitteesi.

    • kkookkii

      Oikea mies voitti, älä marise joutavia, taidat olla Teemun kavereita =/

    • Näin on!!!

      Katsoitteko: Asia just niinkuin sanoit Sikke tosiaankin haukkui palaneeksi, miten siitä voi tulla kymppi jo on aikoihin eletty. Katsokaapas uudestaan te muut jos jäi noin räikeä kommentti näkemättä. Teemu selkeästi parempi.

    • Umpertto Markaatto

      Jos joku uskoo vielä että esim BB:ssä ja muissa ohjelmissa missä saa muka äänestää euron maksavalla äänellä, on jotain merkitystä lopputulokseen niin älkää uskoko. Voittajat on etukäteen päätetty tuotantoyhtiön toimesta. Älkää menkö halpaan ja tukeko moista huijausta maksamalla euro äänestä jolla ei ole lopputuloksiin mitään merkitystä. Samoin tällaiset Master Cheffit sun muut on huijausta, siellä pidetään loppuun saakka mielenkiintoisimmat persoonat, välittämättä niitten taidoista hevon kukkua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut = far-right Finns Party?

      Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M
      Maailman menoa
      21
      5335
    2. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      156
      4638
    3. Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi

      Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja
      Maailman menoa
      97
      3625
    4. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      42
      3129
    5. Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut

      Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan
      Maailman menoa
      1
      2463
    6. KÄVELYTREFFIT ?

      Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo
      Ikävä
      246
      1827
    7. Hevosmies kylän kunnioitettu herra

      Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka
      Hyrynsalmi
      30
      1525
    8. Mies pelkää mahdollista raskautta

      Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j
      Sinkut
      277
      1476
    9. Kiikkustuoli

      Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa
      80 plus
      182
      1344
    10. Ihana M nainen

      Ihana M nainen. Nainen kuin unelma.
      Ikävä
      79
      1305
    Aihe