MTV 3:n vaalitoimittajat.

Harvoin olen tuntenut niin suurta inhoa toimittajia kohtaan, mitä tunnen tuota Matti Maunua ja Eeva Lehtimäkeä kohtaan.

Eeva Lehtimäki koittaa hyökätä kuin hyeena heh heh heehh,,,ei toimi tuon vässykän karisma.

Matti Maunusta tulee lähinnä mieleen joku hämärä autojobbari - ei ollenkaan luottamusta.

Luulisi MTV 3 panostavan jotain sentään noihin toimittajiin. Pisteitä annan kyllä Jutta Urpilaisellekin, pärjäsi hyvin noille reppanoille.

Soini on omaa luokkaansa. Eivät pysty ollenkaan kusettamaan ja Soini on niin kova, että pesee nuo räkyttäjät mennen tullen.
7268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

KOKKARIEN PALKKALISTOILLA

Äänestä

Jos MTV 3 aikoo jatkossa pitää näitä poliittisia "väittelyjä" ym, sen kannattaa ostaa palvelut yhtiön ulkoa koska toimittajien taso todella heikko!

Äänestä

Matti Maunun ulkonäkö tuo mieleeni Matti&Teppo duon Matin.

Toimittajat sinällään ovat kyllä sarjassa TODELLISET LUUSERIT. Hyvin huomasi tänään,että Jutta "päästettiin " paljon helpommin läpi tentistä, kuin Soini. Todennäköisesti Kataisen kanssa tentistä muodostuu mukava rupattelu tuokio, eikä oikeisiin asioihin edes puututa.
Niin läpinäkyvää toimintaa MTV 3:lta.
No,nalli saattaa napsahtaa omaan nilkkaan.

Äänestä

Toimittajat olleet tosi hyviä, jos vertaa tähänastisiin tentattaviin. Matti Maunu on ikäisekseen mieheksi terveen oloinen ja urheilullisen solakka. Samaa ei voinut sanoa haastateltavasta. Siaraaloisen lihavasta ja huonokuntoiselta vaikuttavasta Timo Soinista. Mikähän tuota Timppaa vaivaa, vai onko mies vaan niin auttamattoman perso hyvälle ruualle ja juomille, Eikä harrasta liikuntaa. EIhän siinä muuta tarvitakaan, kun läskit alkaa karttua. No anoppi kuulema sentään sauvakävelee.

Äänestä
  • surkeimmasta päästä, mitä mtv3 löytyy.
    Onko tuo maunu joku kommunisti??
    Eeva taitaa kuulua feministiliikkeeseen yhdessä päivi istalan kanssaD

    Äänestä

Hienoa että asia monelle selvillä! Kapitalismi on yleismaailmallinen valta jota vastaan taistelu vaatii kansan suuren tuen. Voipi olla loputon savotta mutta kyllä sieltä puita kaatuu ja pahimmat kannot poltetaan...

Äänestä

Aivan niin. Jos olisin olllut toimittaja olisin kysynyt Jutalta; haluaako hän, että jatkamme porvareiden tyyliin EU:ssa netto maksajana - Brittienkin puolesta JA menetämme itsenäisyytemmekin? Jos ja kun porvarit voittaa, niin siitä seuraa itsenäidyytemme menetys. Omista asioista päätösvaltamme menee Brysseliin, jossa Saksa ja Ranska heiluttaa tahtipuikkoa.

Haluaako Suomen työtä tekevä kansa oikeesti tätä ? Minä en ainakaan, vaikka olenkin työni jo tehnyt ! Elän yhä pienenevällä eläkkeelläni, kiitos porvareiden !!

Eläkeläisillä olisi aikaa pyörittää yhteiskunnan rattaita kuluttamalla; sitä isoa alvia maksamalla, vaan kun ei ole mitä kuluttaa; vain persuuksia ja kengänpohjia. Laittakaa porvarit nekin arvonlisäverolle, kiitos !

Muistakaahan sekin, että teistäkin tulee vanhoja ja loppukin lähenee; hei mitäs viette tuonpuoleiseen - ahneet sukulaiset eivät laita osakkeita arkkuun, vaan ???

Ollaanhan tämä meno nähty. Ainoa toivomme on perussuomalaiset. Ainakaan huonompaan ei voida mennä, kuin jo nyt jo ollaan menty.

Kiitos Jutallekin saman paskan jauhamisesta, edes peruskoulussa ei kelpaisi suullisessa esityksessä noin yksiselitteinen; meillä on SDP:ssä linja...josta emme tingi. Muutostahan kansa odotaa !!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


inhoan heitä kirjoitti:

Harvoin olen tuntenut niin suurta inhoa toimittajia kohtaan, mitä tunnen tuota Matti Maunua ja Eeva Lehtimäkeä kohtaan.

Eeva Lehtimäki koittaa hyökätä kuin hyeena heh heh heehh,,,ei toimi tuon vässykän karisma.

Matti Maunusta tulee lähinnä mieleen joku hämärä autojobbari - ei ollenkaan luottamusta.

Luulisi MTV 3 panostavan jotain sentään noihin toimittajiin. Pisteitä annan kyllä Jutta Urpilaisellekin, pärjäsi hyvin noille reppanoille.

Soini on omaa luokkaansa. Eivät pysty ollenkaan kusettamaan ja Soini on niin kova, että pesee nuo räkyttäjät mennen tullen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu