Kärppiin halutaan

Reindeer King

nykyään innokkaasti kun on pisimmät lomat ja reenata ei tarvii, Junnu lupas vielä maaliskuun 2012 alkuun loman leville, saa vetää kaksin käsin lonkkuu ja sidukkaa!!
Eläköön pohjoisen pohjanmaan pasaatituuli!

4

139

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oikeassa olet....kerrankin. Syy siihen miksi Kärppiin halutaan ei ole tuo mitä mainitsit vaan se että nyt on ns. "välivuosi"...ts. kausi jonka mestaruudella ei ole mitään arvoa eikä merkitystä. Senhän jo kaikki tietävätkin.

      Oulun Kärpät, 2000-luvulla mielinmäärin liigaa hallinnut ja dominoinut joukkue, Dynastia, keskittyy nauttimaan mestaruuksista edelleen mitä tuo Mahtava Joukkue saavutti ja antaa välillä muidenkin juhlia.Oulun Kärpät osoittaa jälleen Reilua urheiluhenkeä ja antaa Rupusakkienkin välillä juhlia.

      Koita kestää Rääpäle ja juhli nyt kun Oulun Kärpät antoi sullekin mahdollisuuden.

    • Reindeer King

      Tuo pohjois-pohjanmaan pasaatituuli viettää vielä vuosia "välivuosia" niin kauan kun huomataan että ollaan vaan pieni joukkue ohuimmalta kohtaa suomea, koko lappi nauraa noille "koko pohjoisen joukkue" puheille! Huutakaa taas venäjä avuksi kun tsekit ei riitä!

      Tiedoksi sulle Joni-petteri joka itseäsi "kiekkoguruksi !kutsut, tule alas sieltä vintiltä ja syö puuro kiltisti ala elää uutta aikaa, puhuri ei enää pure!

    • Anu.

      Ha ha haa... toi on totta, kärpät = hyvät palkat ja piiitkät lomat..

    • 16+14

      kyllähän itsekukin haluaa pitkät lomat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      154
      2024
    2. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      135
      1125
    3. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      113
      1116
    4. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      971
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      72
      928
    6. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      53
      819
    7. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      38
      717
    8. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      677
    9. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      245
      664
    10. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      64
      662
    Aihe