Onko kenelläkään tietoa tai kokemusta siitä, että edellisen kuun puolessa välissä olisivat olleet sellaiset kelit, etteivät edes Vestian autot ole päässeet roskia hakemaan?
Ottavat kuitenkin käyntirahan vaikkeivat ole auramiehen työn vuoksi pihaan päässeetkään. Onkohan tämä kunka yleistä??
Ottavat kuitenkin käyntirahan vaikkeivat ole auramiehen työn vuoksi pihaan päässeetkään. Onkohan tämä kunka yleistä??
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sinä vastaat pihatiestäsi vaikka et sitä itse auraisikaan. Jos Vestia on tullut ja asian todennut, että pihaan ei pääse, niin onhan sillä totta kai oikeus jonkinlaiseen korvaukseen. Pijäppä vastasuuvessa tiestäsi parempi huoli.
Kiitosta vastauksesta. Täytyypä tyytyä tähän. "Jaakona" täytyy olla roskispäivistä , jotta saa tuon 200m kujan kuntoon Vestian autoa varten, jos ei satu kaupungin aura-auto kohille.
kaikki tiet kuuluu kolhoosin traktorikomppanialle sekä Kombinaatin aura-autoille.
Kunnon vasurin ei tarvitse kuin juoda votkaa ja katsella maatushkaa.
Vaikka kuuluisi, niin se on eri asia kuka siitä vastaa. Vaikka olisit kuin vasuri, niin esimerkiksi kaava-alueella vastaat tonttisi kohdalla jalkakäytävän puhtaanapidosta, vaikka olisit kaupungin kanssa tehnyt siitä sopimuksen.
Näin on Oulussa ja näin se on teilläkin, koska tuo perustuu lakiin.
Yksityisteiden kohdalla on sama juttu. Se vastaa kenenkä tie on.
Miksiköhän kaupunki ei ilmoittele aurakaluston nroa, johon voisi soitella, jos apua kaipaa?
Tämä tie ei ole kaava-alueella. Edelleenkään en tiedä kuka aurausta hoitaa??
Moniko teistä tunnustaa,että seuraatte sitä koska teitin roskikset tyhjennetään?
Hep! riittää..
pönttöön meillä vattulassa pruukataan roskat siirtää.
Sillee vihreää kierrätystä harrastaen.