Soinille piruuttaan äänet

Pikkupojat istuivat tietokoneilla ja äänestivät soinia. Ei normikansalaiset.
1464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Naperot ajattelivat, että äänestävät heidän mielestään parasta vittuilijaa. Kiusa se on pienikin kiusa ja tupauunot ovat lukemista onnessaan, tollot.

http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/MTV3n vaalikeskustelun nettiäänestys ihmetyttää/1135265199935

Äänestä

a) mutuun

b) vitutukseen

Äänestä
  • Naapurin koira alkaa aina rajusti piereskelemään kun näkee soinin naaman. Hermostuu isosta haukkujasta?

    Äänestä

  • Juttu-Ville kirjoitti:

    Naapurin koira alkaa aina rajusti piereskelemään kun näkee soinin naaman. Hermostuu isosta haukkujasta?

    b) vitutus

    Äänestä

Tämä pikkupoika on melkein kaksimetrinen ja äänestin jo aivan aikusten oikeesti.

Ja piruuttani, kun muistan vielä kaikki tämän hallituksen sotkut ja Vanhasen metkut.

Äänestä

Sillä äänestyksellä ei ollut mitään merkitystä, eikä siitä nyt kannata täällä väitelläkään. Itse en edes viitsinyt katsoa, mistä sinne olisi voinut oman äänensä laittaa. Joku persu nyt otti kai äänestyksen aivan vakavasti ja luuli, että sen tulos ratkaisee tässä maailmassa vielä jotakin.

Äänestä
  • Lienee luotettavampi kuin taloustutkimuksen Kauniaisiin suuntaama galluppi.

    Äänestä

Pikkupojat ja muut murkut eivät näitä vaalikeskusteluja seuraa.

Itse äänestin Soinia sillä perusteella, että hän kuitenkin oli järkevin. Muut sensijaan olivat keskustelussa lähinnä "poliitikkoja"...sen sanan negatiivisessa merkityksessä.

Äänestä

Eipä todellakaan ratkaise mitään. Vaalipäivänä puolet persuista nukkuu autaan unta ja hirmuinen vaalitappio on väistämätön. Kokoomus vie ja Soini vikisee kuin bulldog koira narussa.

Äänestä
  • Itke porvarikoira itke!

    Äänestä

  • Onneksi olkoon! Olet Väärässäolemisen Suomenmestari 2011.

    Äänestä

Soini on kansakunnan keskisormi, se sojottaa nyt. Mutta miksi tuo sormi on ruskea, missä se on ollut? No, kaikkihan me sen tiedämme!!! ;D

Äänestä
  • (Suklaa)munassako????

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Piruuttaan kirjoitti:

Pikkupojat istuivat tietokoneilla ja äänestivät soinia. Ei normikansalaiset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu