AINOA OIKEA RANGAISTUS TUOMMOISILLE IHMISPEDOILLE ON KIVITTÄMINEN KUOLIAAKSI.OLEN ITSEKKIN SYNTINEN ,MUTTA HEITÄN KYLLÄ ENSIMMÄISEN KIVEN!
OLETTE KUVOTTAVIA PETOJA!!
OKSETTAVIA PASKOJA
20396
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
tulla ihan sapet?
Minä heitin jo ennen sinua. Ja heitin lujaa.
Vanhan testamentin opit käyttöön siis. Kaikessa muussa myös?
No, teillä siellä vl-yhteisössä lasten naiminenhan on jo runsaasti käytössä:)
Kuuluuko vanhan testamentin oppeihin lasten naiminen? Olet ilmeisesti lukenut Raamattusi paremmin kuin minä.
Lapsivaimoja löytyy vanhasta testamentista ja nykyisestä vl-yhteisöstä kasapäin...
Vanhat opit kunniaan!
Ketkä te? Palstan lukijatko? Vai vanhoillislestadiolaiset? Jos tarkoitat jälkimmäisiä, miksi kirjoitat te-muodossa kun heitä ei hirveästi täällä ole..
Ilmaisu oli suunnattu vl-herätysliikkeen jäsenille.
Mutta TrimCat on yleensä aina täällä, mutta missä lymyilee nyt?
Muista kuitenkin ennen kuin vaahtosi kuivuu, että on liikkeessä jokunen ihan oikeakin kristitty.
Tosin heinä tekisin Ritolat - ja nopeasti.
Pidetään vaimo raskaana koko ajan, ei ehdi toipua synnytyksestä kun uutta putkeen.
Siinä sivussa naidaan kaikki kaksijalkaiset nimismiehen tikapuita myöten.
Viriilejä miehiä vl-liikkeessä, omat lapset ovat sopivan lähellä auttamassa että isille ei tule paha mieli.
Tekijät ovat kuvottavia. 100 000 - 80 = 99 920 vl:ta kärsii nyt noiden yli 80:n vl-pedofiilin vuoksi.
Jos tekijöistä on tiedossa vasta jäävuoren huippu ja tekijöitä onkin oikeasti 200, 100 000 - 200 = 99 800 vl:ta kärsii nyt vl-pedofiilien vuoksi.
Minusta näyttää ei-lestadiolaisena siltä, että nyt purkautuu monen oma paha olo näissä kirjoituksissa! Jos liikkeessä pyörii noin 100.000 ihmistä ja promillen verran heistä käyttää hyväkseen lapsia, ei olla kaukana koko yhteiskunnan pedofilialuvuista. Hyvä, että synti tunnistetaan, mutta emme voi syyttää kaikesta Suomen pedofiliasta lestadiolaisia
Todella oksettavaa! Pedofiilit hirtettävä munista kattoon ja antaa kuolla pikkuhiljaa ruuan ja juoman puutteeseen niin on vähä aikaa miettiä mitä on tullut tehtyä. On jumalauta vl-liikkeen toimesta vaahdottu homoista joka on aivan yks hailee mitä aikuiset ihmiset keskenään tekevät mutta jos sekaannutaan omiin ja tuttavien LAPSIIN HUOMIO LAPSIIN se ei ole millään opilla hyväksyttävää. Tämä ei ole mitenkään selitettävissä raamattuun nojaten eli tämä on yksi sairaimmista vl- opeista muiden käsittämättömien sairaiden oppien joukossa. Hävetkää jos osaatte mutta ettehän te osaa.
VL-yhteisössä lasten raiskaajat ovat yleensä johtotehtävissä. Mitä se kertoo yhteisön arvoista?
Tuollaisissa viettikielteisissä yhteisöissä missä kaikki perustuu toisten tekemisten vahtaamiseen ja kieltäymykseen on kaikkein suurin mahdollisuus syntyä jotain niin ällöttävää kuin pedofilia.
Jumala tuskin odottaa ihmiseltä tälläistä sairasta kilvoittelua koska siitä vääjäämättä seuraa pelkkää pahaa.
Vanhoillislestadiolaisuus pitäisi lailla kieltää!
Eipä tuo promille-taso poikkea paljon tavallisen suomalaisotoksen pedofiliakäyt-
täytymisestä!--Jäitä hattuun
Ei tosiaan poikkea valtakunnallisesta promille tasosta kuin muutaman kymmenen prosenttia. Jäitä siis muniin !!
"Ei tiedetä kuin yhden tapauksen ja sekin oli vähän väärinkäsitys, eikä ole
ollut äitien kuolemantapauksia liiallisten lasten synnytyksistä, kuin myöskään..............."
Tämä O.V sana
Että epäuskoiset saatanaan menijät. Tiedoksi.
Miettikääpä että aikuisten raiskauksia on vielä enemmän kuin lasten raiskauksia. Niistä ei ole vielä puhuttu ollenkaan. Yhteensä pedofiili tapausten / aikuisten raiskausten määrä on liikkeessä valtava!
Rikosten uhreiksi on joutunut myös henkilöitä jotka ei kuulu edes liikkeeseen, vaan ovat esim. töissä vl firmassa.