Demarien vaatimus sijoittajien ja pankkien vaatimuksista johtaa suoraan Euroopan kaaokseen. Ensin Euroopan sosialistijohtoiset valtiot ovat vieneet taloutensa kuralle kaikenmaailman julkisilla palveluilla ja avustuksilla, sitten on tarvittu kovakorkoista lainaa ja nyt ollaan kuralla.
Suomen demarit ovat äänisaaliin toivossa kääntäneet kelkkansa ja äänestävät Euroopan täyteen kaaokseen, josta saadaan maksaa vuosikausia työttömyytenä.
Pitääkö avata Pandooran lipas? Jutta, Jutta, Jutta
Suomen demarit ovat äänisaaliin toivossa kääntäneet kelkkansa ja äänestävät Euroopan täyteen kaaokseen, josta saadaan maksaa vuosikausia työttömyytenä.
Pitääkö avata Pandooran lipas? Jutta, Jutta, Jutta
Vastaukset 5
Vanhimmat
Äänten kalastelua koko demarien urputus
Näin justiinsa. Mutta kun pupu on housussa, niin verkkosukat kääritään.
Kokkarit kepulit demarit vihreät ja rkp paniikissa!!!!!!!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=6-7IPAj66Jk&feature=fvwrel
Soini mörkö jyrää!!!!!!
joo artikla 125 , kieltää muiden maiden velkojen tukemisen,Maaschrihtin sopimus, miksi ei Jutta sano sitä niin selkeästi kuin Soini.
ei siinä kaaosta tule,kuin varakkaille. itsepä ovat asiat tähän jamaan laittaneet,ahneus ei kannattanut.
myös typeryys lainojen koroissa osoittaa ahneuden kiihtyneen. lainat olisi pitänyt antaa nolla korolla alkuun,nyt ei anneta sitäkään.
varattomalta 8-10%korot on suoranaista kiskontaa,kuten suomessa 20v sitten,mitä köyhempi ja velkaa paljon,sitä suuremmat korot ja huonosti sitten kävi. nyt käy samoin eu:ssa.
silloin 90-luvulla pankit vei kaiken ja ylikin,mutta nurin olisi mennyt ilman kansaa silloinkin. sai ne tuhansien ihmisten elämän loppuiäksi täysin pilalle.
taas sama peli,muuta karmein panoksin, aivan liian suuria ja katteetta.
tärkeintä....
kaikki sotkut ovat tehneet päättäjät, korjatkoon omin varoin ja omaisuuksin ensin, se on oikeaa vastuuta.