Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

synnytyksen jälkeen

onko se toosa enää entisensä? kertokaa miehet totuus.
9233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei heti, mutta et saa kyllä heti harrastaa seksiäkään!

Jos synnytyksestä on kulunut esim. vuosi, niin mitä eroa muka synnyttämättömällä ja synnyttäneellä? Takaisin paikoilleenhan se kiristyy, jos siis oletetaan että pukkaat maailmaan vaan noin 1-2 lasta elämäsi aikana.

Niin ja oletko miettinyt että ei synnytys edes alatien kautta välttämättä onnistu?
Ei se silloin sitä toosaa koske mitenkään.

Ärsyttää tuollaiset pölvästit miehissä ja naisissa jotka luulee että sille elimelle tapahtuu jotain maagista kun se yksi lapsi sieltä putkahtaa.

Äänestä

Se riippuu vähän synnytyksestä ja naisesta. Eli jos ei tule mitään suuria repeämiä, niin palaa lähes entiselleen. Ne. geishakuulien käyttö auttaa palautumisessa ja myös ihan varsanpohjanlihasten jumppa, mutta kysy knssasisarilta kuinka sitä tehdään ;)

Toisaalta ei hyvä seksi ole pillun tiukkuudesta kiinni. Tärkein väline hyvään seksiin on aivot, ei tiukka pillu tai iso kalu.

Äänestä

Riippuu kätilöstä ja synnytyksestä. Välilihahan viiletään synnytyksessä auki jotan se toosa voi väljistyä, jo se ommellaan huolimattomasti kiinni. Mutta normaali synnyttäjä ikainen ihminenhän on vielö nuori jolloin kudokset palautuvat ennalleen.

Äänestä

Väitän, että lapsen saamisen jälkeen ei ole ”se toosa enää entisensä” läheskään. Ensisijassa sinusta, mutta myös hoitohenkilökunnasta riippuu oletko myöhemmin herkku, torttu, korppu vai jotain ihan muuta.
Lasten saamista ei todellakaan kannata pelätä ”toosan” laadun takia, minusta naisen asenne seksiin ainakin näyttää paranevan.

Tässä yksi totuus:
Ylivoimaisesti paras panoni on kahden lapsen äiti. Lapsilla on runsas kaksi vuotta ikäeroa. Hän on iloinen, alistumishaluinen, tiukka, taitava, liukas ja hyvin liikkuva.
Yksikään tapaamani lapseton nainen ei läheskään pärjää hänelle.

Isänsä väittää hänen perineen paljon äidiltään joten lieneekö ”toosan” laatu myös geeneissä?

Äänestä

Toosan tiukkuus on yksilöllistä, jos on tiukka ennen synnytystä niin sitten on todeennäköisesti sen jälkeenkin. Voi olla myös rakenteellinen vika (liian ahdasta), minkä vuoksi lapsi ei edes pääse alateitse maailmaan, vaan leikataan mahasta. Minutkin on vaan leikattu mahasta tähän maailmaan, koska synnytyksessä paikat ei avautuneet tarpeeksi äidilläni. Sori etten nyt käytä hienoja termejä.

Jos taas on ollut aina löysä, niin on samanlainen synnyttipä tai ei.

Äänestä

Löysyyteen voi vaikuttaa! Lihakset non pillussaki nääs! Suosittelen varsinkin ennen synnytystä reenaamaan!
En ole mies, mutta voin sanoo et 2kk ja pillu oli entisellään synnytyksestä mutta voi pojat mitä iloa se tuottaa mulle nykyään! Tunto on 100% parempi kuin ennen synnytystä, osaan paremmin käyttää lihaksia ja nauttia kaikissa asennoissa saamiseen asti. Ihan mahtia! kiitän että kaikesta huolimatta tein lapseni koska nyt seksissä on niiiiiiiin paljon enemmän!
Pilluja on yhtä monenlaisia kuin meitä naisia. Eikä kaikki käy kaikille. Mutta pääsääntöisesti voin suositella synnyttämistä. Kyllä siinä oikeesti on vaan pelkkää plussaa! ;)

Äänestä

on se entisensä ainakin naapurin yh likalla(20v) jolla pari muksua 7kk ja 2v
mitään löysyyttä en huomannu ja ei kait se nuorilla niin levii

Äänestä
  • Olen nussinut paljon yhtä rouvaa, viiden jo liki aikuisen lapsen äitiä, ja niin hyvää ja tiukaa vikttua saa hakemalla hakea nuoriltakin naisilta. Tämä rouva on vuoraemäntäni ja edelleen aviossa, mutta järkkää mulle vuokramiehellekin aina kun vaan ehtii ja minä haluan ja kun salaa päästään panemaan. Tosi tiukka toosa vielä, vaikka nainen on yli 50. Minä olen 26v. Ja mulkku tavallinen, mutta paksu.

    Äänestä

lapsen saamisessa o pari muutakin juttua kuin toosan aikuistuminen.

vauva moninkertaistaa parisuhteen onnellisuuden tai moninkertaistaa olemassa olevat ongelmat .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lastensaamispelko kirjoitti:

onko se toosa enää entisensä? kertokaa miehet totuus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu