Tuli tässä mieleen,kun kaikkia hauskoja asioita "putkahtelee" mieleen.Että jos "nukkuvat" äänestäisi,niin moniko äänestäisi tällä sivulla kirjoittavaa; hauskaa, huumorintajuista,ihanaa ; Aalis Poikaa !? Pittäähän siellä "etuskunnassa" olla totisten torvensoittajien joukossa yksi huumormies! Ei se haittaisi menoa,kun ei siellä kuitenkaan mitään saada aikaiseksi! Mitä mieltä sinä olet ?
"Galluppi".
9
243
Vastaukset
- Briitta <3
Aalis olisi ehdoton suosikki, ja lisäksi hän olisi kaikista puolueista riippumaton. Aalis olisi oikea valinta Arkadian mäelle. Hänen kykynsä menevät ihan hukkaan jossain Kuopiossa.
- AALIS POIKA .
Samaa mieltä ! Jos Aalis Poika olis "eholla" ja sillä olis numero,niin en kahta kertaa miettisi.! On niin "hulvatonta" tekstiä! Parasta mitä olen koskaan lukenut! Elikkä Aalis Poika eduskuntaan !
- aaliksen puolesta
Aalis on mielikuvitushahmo ja siksi te hyvät ihmiset ette nyt oikein ole ajan tasalla tässä arvioinnissanne, että tällainen populistinpoikanen olisi oikea edustaja eduskuntaan tai yhtään mihinkään edustukselliseen virkaan tai toimeen täällä kotimaassamme.
Aalis on ihana vain näiden kirjoitustensa kautta je emmehän tiedä mikä olisi tämän mielikuvitushahmon poliittinen kanta.
Annetaa Aaliksen vain olla meidän söpö kirjailijamme ja jätetään kaikenlainen vaatimusten laittaminen pois listoilta. - Minä ainakin!
Voi hyvänen aika !!! Tämähän on leikkimielinen "Galluppi" ja joku "paasaa "tosissaan!! Ei häntä olla vaatimassa mihinkään listoille ! Missä on ihmisten huumorintaju ???
- Liisa 66v.
Kyllä Aalis on oikea henkilö ja oikeasti olemassa, satuin perheeni kanssa samaan aikaan kirpparille viime kesänä. Siisti ja fiksu mies, ja vaimosta (oletan) sopii edellisen vaimoksi. Varmasti.
- ruisrääkkä nr.1
Onko "aalis" sittenkin olemassa oikeasti Kuopiossa?
- kokoomuslaine demari
Aalis lienee niitä kuuluisia kotikommunisteja, joita ei hyväksytä kepulaisessa Piikkiössä.
kokoomuslaine demari kirjoitti:
Aalis lienee niitä kuuluisia kotikommunisteja, joita ei hyväksytä kepulaisessa Piikkiössä.
Kotikommunisti ,onk se sama ko vihtori joka haluis jakka enemä valtta ittelles.
korpikommunisti olivakki karhioi miähi ne komensiva muija yäl ylös valo lamppu laittama et näkisivä nyrkin pöyttä lyärä.
mun täytyki käyrä tuol kuulusas kaupas omi silmi näkemäs mist kana pissii.
- saksankielen lehtori
Ei aalis varmaankaan mikään kotikommunisti tai korpikommunisti ole. Kirjoituksistaan päätellen hän on aito humoristinen ihminen, joka jaksaa laskea leikkiä itsellään ja jollakin aukustan aarteilla.
Uskoisin aaliksen olevan hiano ja humaani ihmininen. Silla kattokaas nääs...eihän kukaan kommunisti tuollaisia parodioita itsestään kirjoittaisi. Vai kuin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,713515Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt152664Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242247Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod112233Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1052167Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992131Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1072063MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141905Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.5991897Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S231673