Sain tämän nimistä lääkettä esiintymisjännitykseen. Suositeltiin 5mg tarvittaessa mutta otan yleensä varmuuden vuoksi 10mg. Sydän ei hakkaa niin kovasti, enkä tärise ehkä ihan niin kovin mutta tuntuu että tärisen kuitenkin. Vaikka lääkkeen oton jälkeen on helpompi olla ei esimerkiksi ääneen lukeminen onnistu kunnolla kun kurkkua kuivaa niin paljon ja ahdistaa. Mikä voisi auttaa ja mikä olisi sopiva määrä ottaa lääkettä? Kokemuksia.
Bisoprolol Sandoz
nyffge
2
797
Vastaukset
- Anonyymi
Minulla bisoprolin Sandoz nosti verenpaineet 235/116 pulssi 116 vaihdoin samantien omaan vanhaan lääkkeeseen paineet laski.Minulla paljon muitakin lääkkeitä todennäköisesti eivät sovi yhteen keskenään.
- Anonyymi
Tarkoittaakohan ap Propralia, sitä käytetään jännitysoireiden hoidossa, on beetasalpaaja.
Bisoprolol taas on verenpainelääke, eikä siitä ole mitään apua jännittämiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle222898Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A102012Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.561860Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671799Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell971753Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1211694Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761506Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001255Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta141252Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311198