MTV3 Viihde sivulta poimittua:
"Ari Koivusen velkataakka kasvaa – ulosotossa lähes 40 000 euroa!
Laulaja Ari Koivunen kierrättää ulosoton kautta niin parkkisakot, vakuutusmaksut kuin verotkin.
Amoral-yhtyeessä laulavan Ari Koivusen ulosottorekisteri on ollut yhtä vuoristorataa viimeisien vuosien aikana. Vuoden 2008 syyskuussa Ari oli maksanut pois kaikki ulosottovelkansa. Vajaata vuotta myöhemmin ulosotossa oli lähes 20 000 euroa!
Idols-kilpailusta julkisuuteen ponnahtaneen laulajan tilanne ei ole vuodesta 2009 parantanut, sillä velkaa on tullut hurjasti lisää. Huhtikuun 8. päivä päivätyn ulosottorekisterin mukaan Arilla on ulosotossa 37 421 euroa.
Karhuttavasta kokonnaisvelasta yli 31 000 euroa koskee maksamattomia veromätkyjä. Ulosotossa on kuitenkin huomattavasti pienempiäkin maksuja, kuten muun muassa parkkisakkoja vuodelta 2008, auton liikennevakuutuksia sekä ajoneuvoveroja.
Myös Kela karhuaa Arilta yli 1 500 euron saatavia.
Arin tulot vuonna 2009 olivat 29 159 euroa. Veronpalautusta hän sai yli 6 000 euroa."
Minkähän takia ei tämä mies voi maksaa laskuja ja sakkoja ajallaan, vaan pitää kierrättää ne ulosoton kautta. Tulisi myös halvemmaksi maksaa heti, ilman ulosottomaksuja. Aika holtitonta taloudenpitoa.
Ari Koivusen velkataakka kasvaa...
HiiliGrilli
1
183
Vastaukset
- Jaa-a,
nääs nääs, voi hyvänen aika, voi iäisyys jne. Kysy Arilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja7714061Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va155804Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1545521SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1285296Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu2005109"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873581Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan173444Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2843237Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant03120Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1103088