"Emme ole facebook -kavereita"

.
11511
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ja tuskin tulemme olemaankaan, ei siksi ettenkö haluasi nähdä sinua/häntä oikeasti, vaan siksi koska sitä kaveruutta emme tule tarvitsemaan ;)

Äänestä
  • Juurikin näin! Kell' Onni on, se Onninsa kätkeköön... ;-)
    Ei sitä tarvitse fb:ssa todistella, että ollaan kavereita, jookos, ollaan ananas ja kookos... Riittää, kun itse tietää, missä menee... Ei tarvitse kytätä, että mitä se nyt siellä sanoo ja kommetoi ja kuka toikin nyt sitten on tuolla sen kavereissa... Elämä on tässä ja nyt ja asiat puhutaan face to face.

    Äänestä

Miksi ette ole, kysyy hän?

Äänestä
  • Kommenttiin lienee kaksi selitystä

    -etkö tajua, en halua olla sun kans tekemisissä

    -et pyytänyt minua -ymmärrän, et halua olla kanssani missään tekemisissä.

    Äänestä

  • a kirjoitti:

    Kommenttiin lienee kaksi selitystä

    -etkö tajua, en halua olla sun kans tekemisissä

    -et pyytänyt minua -ymmärrän, et halua olla kanssani missään tekemisissä.

    ei elämä ole noin mustavalkoista.
    fb ei merkitse kaikille yhtään mitään jo moni haluaa pitää yksityisyydestään huolta koska hyväksikäyttäjiä riittää.
    Lisäksi kannattaako kaikille julkaista omat viiteryhmänsä?
    No olkoon, itsellä ei tule fb:ssä käytyä kuin kerran pari viikossa, ei siltä pohjalta yhteyksiä pidetä.

    Äänestä

Ei facebook -kaveruus usein mitään merkitse. Monilla on satoja jopa tuhansia kavereita enkä voi uskoa, että kaikki on varsinaisia kavereita, joiden kanssa on jotain tekemistä. Kai se on monilla vaan merkki, että tunnetaan ja tiedetään eikä ole mitään skismaa.
Olen mäkin roikuttanut jotain pyyntöä pari kuukautta, mutta pakko se oli poistaa, kun ei tullut mitään enkä pitänyt sitä pahana.

Äänestä

jaksoit tehdä vain voidaksesi sanoa noin. Hohhoijjaa.

Äänestä

Mä en halua olla sun kaveri koska iinhoan ja lveksin sua!!!

Äänestä
  • Oot tusina horo ku panet vanhoja ikä loppuja pappoja ja kaikkea !! ootko muuten maskullinen tai jotain?:/

    Äänestä

Kyse vaan siitä,että haluan pitää ne kavereina joitten kanssa tekemisissä.Kaikille ei kuulu kaikki asiani.:)

Äänestä
  • mutta he jotka eivät kelpaa face listalle ystäväksi eivät kelpaa muutenkaan ystäväksi, näin näen mä asian.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sanoi hän kirjoitti:

.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu