vaalit. Kansalla on oikeudenmukaisuuden taju. Nyt on tultu sille rajalle, että oikeudenmukaisuus kaiken kähminnän jälkeen on noussut ratkaisevaan asemaan. Valitan Keskustapuolue, tilanne merkitsee teille tappioita. Kansalle pitää viestiä rehellisesti ja avoimesti.
Oikeudenmukaisuuden taju ratkaisee
avoin viestintä voit
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Niin Meteemmekin.
Media ei siihen pysty.
Opintotukien nosto
ja
Opiskelijan asumislisän nosto
Tuli opiiskelijoille yllätyksenä.
Syy poli se että Media ei hoitanut tehtäväänsä, koska ei voinut olla avoin, koska se olisi nostanut Kepun kannatusta.Demari ja persuhegemonia olisi siitä kärsinyt ja median Vanhhasjahti olisi peittynyt sen alle.
Samoin on käyhyt monelle muullekin hallituksen teolle. Mm. pienituloisten veronalennus...
NE ON järjestelmällisesti peitetty salailun alle.
Nyt kun kentällä puhuu siitä mitä hallitus saanut aikaan neljän vuoden aikana ihmiset ei
usko,
koska niistä ei ole uutisoitu.
Ensimmäisenä minä vaatisin >Medialta sitä rehellisyyttä ja avoimutta.
Vanhasen kansainvälinen erittäin Arvostettu innovaatio palkintokaan ei sopinut kuin Hesarion 5 palstamillimetrin mainitaan asiasta. Tuon kyseisen palkinnon maailmassa saanut kolme Amerikan presidenttiä ja kuutama muu ihminen. Sitä palkintoa ei ihan tyhjästä anneta.
Palkinnon arvoista työtä on tehnyt noin yksi henkilö 10:ssä vuodessa.