Joutsenpari

Huomasittekoi kuinka joutsenpari vaaputteli Vuorentaustan yli perjantaina vartin yli kuusi illalla ? Eikös Hämeenkyrössä jossain järvellä aina joka kesä joutsenpari ole, olikohan juuri tämä,vai päätyikö tämä pari johonkin muualle ?
3165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hämeenkyrön Kirkkojärvellä oli eilen huilaustaan pitämässä reilut sata joutsenta. Lisäksi telkkiä, sorsia ja exstra-herkkuna merimetso!
Harmaahaikara viihtyi jään reunalla viikko takasin päin.

Joutsen alkaa olemaan tosi tavallinen siipeilijä Pirkanmaan pesivässä linnustossa, vaan kaunis on katsella hän:)

Äänestä

Kauraslammen joutsenet saapuivat tänään !

Äänestä

Ai kun ihanaa, että Kauraslammen pariskunta on saapunut! Täytyypä tiirata kun ajan ohitse!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


???? kirjoitti:

Huomasittekoi kuinka joutsenpari vaaputteli Vuorentaustan yli perjantaina vartin yli kuusi illalla ? Eikös Hämeenkyrössä jossain järvellä aina joka kesä joutsenpari ole, olikohan juuri tämä,vai päätyikö tämä pari johonkin muualle ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu