PERUSSUOMALAISET ON SUURIN PUOLUE!

Lopetetaan jo viimein tämä pelleily ja hyväksytään se tosiasia, että Perussuomalaiset on suurin puolue paitsi nyt, niin myös 18.4.2001

Sanoipa Gallupit mitä tahansa, niin jokainen tietää ettei niihin ole luottamista: Useat asinantuntijat ovat sanoneet, että niissä käytetään manipulaatiota ja niillä pyritään ohjailemaan äänestäjien mielipiteitä aivan kuten valtamedialla yleensä.

Persut ovat viime kesästä asti nuosseet raketin lailla, niin minkä ihmeen takia niiden kannatus olisi nyt sitten yhtäkkiä laskenut? No olisiko vaikka siksi että totuus tekee liian kipeää Kataiselle ja nykyhallitukselle, niin käytetään nyt sitten kaikki keinot saada Soini ulos pelistä.

Suurin osa tästä kansasta vastustaa jyrkästi Kreikan, irlannin, Portugalin ja (tulevia) Espanjan lainoja, järjetöntä maahanmuuttopolitiikkaa ja Kataisen & Kivineimen pelleilyjä & vaalirahasotkuja. Nämä asiat tulevat ratkaisemaan lopputuloksen persujen eduksi.

Kansa on niin kyllästynyt tähän sirkukseen, että nyt alkaa puhaltaa uudet tuulet.

Kunnia Soinille joka aiheettomasta kritiikistä huolimatta uskaltaa vastustaa näitä öykkäreitä ja antaa suomen kansalle sen mikä sille kuuluu.

Viikon kuluttua tapahtuu käänne kansakuntamme historiassa!!!

Eläköön Suomi ja eläköön vapaus!
9110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ups! Taisi tulla pieni kirjoitusvirhe päivämäärän kohdalle. Ei ne Persut nyt vielä kuitenkaan 18.4.2001 olleet suurin puolue (jos näin olisi, niin meillä olisi huomattavasti paremmat oltavat tällä hetkellä)

Pahoittelen...odottaa niin innolla vaaleja:)

Äänestä

Alkaa tuntua varsin luonnolliselta, että Perussuomalaiset kuuluvat kolmen suurimman puolueen joukkoon.
Tuota uskomusta tukee, että yhä suurempi joukko suomalaisista kuuluu ja on jo vuosikymmenten aajan kuulunut niin sanottujen höykytettävien joukkoon. Kilpailijat ja maasta halpatuotantomaihin paennut, muttä täällä edelleen tuotteitaan kaupitteleva teollisuutemme ahneuksissaan ovat luoneet tuon tilan. Pesusuomalaisuuden vahvistumista tukevat myös sivuraiteille johtavat tulkinnat. Niistä viimeisin lienee puolustusministeri Jyri Häkämiehen tulkinta, josta mm. Pohjalaisessa kirjoitetaan: " Meillä on nyt selkeästi perussuomalaisten puheenjohtajan Timo Soinin vetämä blokki ja kokoomuksen puheenjohtajan Jyrki Kataisen johtama blokki.
Soinin blokki ajaa Häkämiehen mukaanvoimakkaasti ja monella tasolla "suljettua Suomea". Kataisen blokki tähtää" avoimeen suomeen" kaikilla sektoreilla.
Ymmärrän tuon Häkämiehen "viiseuden" siten, että
* panemme vastuuttomasti eläneiden pankkien ja pörssikeinottelijoiden tappiot muun kansanosan maksettavaksi asettamatta välittömästi myöskin holtittomasti taloutensa hoitaneita osaltaan vastuuseen tappioistaan, on tämä Häkämiehen tarkoittamaa "avointa suomea"
* mutta kun panemme kansan rinnalla myös holtittomasti taloutensa hoitaneet ja heidän uhkarohkeat rahoittajansa myös itse vastuuseen jopa velkasaneerauksen keinoin; jolloin myös rahoittajat joutuisivat joko osittain tai jopa, älyttömästä uhkarohkeudestaan riippuen, luopumaan saatavistaan kokonaan; on tämä Häkämiehen tarkoittamaa suljettua Suomea.
ONHAN TÄMÄKIN TULKINTA !?
Ei lainkaan ihme, että siirtymää perussuomalaisten suuntaan tapahtuu.

Äänestä

Tottakai persujen kannatus laskee kun vaalitenteissäkin on jo väläytelty heidän ajatustensa typeryyttä. Perussuomalaiset eivät ole suurin puolue, vaikka ikävän paljon ääniä saavatkin.

Keskustelupalstoilla Perussuomalaiset ovat näkyviä, mutta se johtuu yksinkertaisesti siitä, että he ovat äänekäs sikalauma. Suurin osa äänestää kuitenkin entiseen tapaan ja Kokoomus voittaa vaalit.

Äänestä
  • Yksi tärkeä perussuomalaisten menestymisen perusta on ja on ollut että niin kokoomuksen kuin myöskin keskustan joukoissa on aivan liiaksikin eritasojen aktiiveja, jotka nimittelevät perussuomalaisesti ajattelevia halventavilla nimillä; tässä tapauksessa äänekkääksi sikalaumaksi.
    Minäkö siis kuulun äänekkääseen sikalaumaan ?
    Eikä tuo nimitteleminen yksinomaan, mutta kun he sallivatkin halveksunnan kohteille vain ja ainoastaan nimittelyjen tasoiset yhteiskunnalliset oikeudet ja tulotason.
    Muutosta ei saada, ellei nimittelijöitä saada toviksi jäähylle ja se tarkoittaakin, että perussuomalaisten kannatuksen on tällöin oltava maan huippua.
    Se on Sinusta kiinni, hyvä äänestäjä.
    Tule mukaan ja vapauta itsesi.

    Äänestä

Jos Soinista tulee pääministeri, on pakko muuttaa maasta pois. En kehtaa elää 50-luvun Suomessa vuonna 2011. Maastamuuttoa harkitsen myös, jos persut menevät hallitukseen, vaikkei Soinista pääministeria tulisikaan. Mikä ihme kansaa vaivaa? Oletteko todella noin manipuloitavissa? Miettikääs vähän pidemmälle.

Äänestä
  • Nuo ovat taas kerran noita viherpipertäjien turhia lupauksia, siis muuttaa pois maasta. Lupaat vaan, mutta et kuiteskaan mihinkään lähde. Olisi kyllä hyvä jos tollaset todella lähtis. HEIPPA. Näytä, että olet kunnon pipertäjä ja ota mahdollisiman monta kaltaistasi mukaan ja sitten eikun mahdollisimman kauaksi, vaikka Somaliaan vastavierailulle.

    Äänestä

  • Ei Soinin pääministeriydessä mitään vikaa ole. Suurin ongelma käsitykseni mukaan niin kokoomuksen, keskustan kuin myöskin sosiaalidemokraattien ja hallintovirkamiesten keskusjohdon saaminen perussuomalaisjohtoiseen hallintokulttuuriin. Suurin muutos kulttuurissa tullee olemaan että tavanomainen kansanosakin saa asianmukaisen arvonsa ja sitä tullaan kuulemaan.
    Runsaat 30 vuotta hallinnoinut trio onkin hallinnollaan ajanut yhä suuremman ja suuremman osan kansasta varsin kohtalokkaaseen köyhyysloukkuun, mutta kun ruoka loppuu pöydästä vaikutus on aivan sama kuin kaatopaikoilla.
    Kun purtava loppuu, lähdetään sitä hakemaan yhä suuremmalla joukolla sieltä missä sitä tiedetään olevan.
    Perussuomalaiset ovat nyt vain kompassi, joka ohjaa hädänalaisen kansamme sinne mistä on valoisampi tulevaisuus löydettävissä.

    Äänestä

Persut voi hyvinkin olla suurin puolue tai II suurin puolue. Kyllä tämä on nyt niin jännittävää aikaa, että eipä taida kukaan tarkkaan tietää, miten vaaleissa tulee käymään.
Toivotaan parasta menestystä Persuille. Itse olen jo heitä äänestänyt.

Äänestä

Jos asutustaajamien köyhällistö, jolle vuosikymmenet on markkinoitu, että heidän pahaan oloonsa ovat suurin syyllinen maaseudun kuluttabva väestö ja vastaavasti maaseudun köyhyys- ja työttömyysloukkuun ajettu kansanosa löytävät toisensa on ilmeisen selvää, että perussuomalaisten äänimäärä hipoo kahtakymmentä prosenttia.
Me tarvitsemme toisiamme yhteisiä asioita kohennettaessa.
Hyvä lukija tule vain ryhdikkäästi mukaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


_FAKTA_ kirjoitti:

Lopetetaan jo viimein tämä pelleily ja hyväksytään se tosiasia, että Perussuomalaiset on suurin puolue paitsi nyt, niin myös 18.4.2001

Sanoipa Gallupit mitä tahansa, niin jokainen tietää ettei niihin ole luottamista: Useat asinantuntijat ovat sanoneet, että niissä käytetään manipulaatiota ja niillä pyritään ohjailemaan äänestäjien mielipiteitä aivan kuten valtamedialla yleensä.

Persut ovat viime kesästä asti nuosseet raketin lailla, niin minkä ihmeen takia niiden kannatus olisi nyt sitten yhtäkkiä laskenut? No olisiko vaikka siksi että totuus tekee liian kipeää Kataiselle ja nykyhallitukselle, niin käytetään nyt sitten kaikki keinot saada Soini ulos pelistä.

Suurin osa tästä kansasta vastustaa jyrkästi Kreikan, irlannin, Portugalin ja (tulevia) Espanjan lainoja, järjetöntä maahanmuuttopolitiikkaa ja Kataisen & Kivineimen pelleilyjä & vaalirahasotkuja. Nämä asiat tulevat ratkaisemaan lopputuloksen persujen eduksi.

Kansa on niin kyllästynyt tähän sirkukseen, että nyt alkaa puhaltaa uudet tuulet.

Kunnia Soinille joka aiheettomasta kritiikistä huolimatta uskaltaa vastustaa näitä öykkäreitä ja antaa suomen kansalle sen mikä sille kuuluu.

Viikon kuluttua tapahtuu käänne kansakuntamme historiassa!!!

Eläköön Suomi ja eläköön vapaus!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu