Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Verta yhdynnän aikana?

Nyt kävi ensimmäistä kertaa neitsyyden menettämisen jälkeen (mistä on siis monta vuotta jo), että tuli verta seksin aikana! Ja edelllisestä yhdynnästä saman miehen kanssa oli viikko ja silloin kaikki sujui "normaalisti"..Tällä kertaa ei sattunut, olin kostea.. Miehellä on kyllä aika iso. Mutta mistä voisi johtua? Molemmat vähän pelästyttiin. Ja menkoista ei ole kysymys.
5202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Veren väristä näkee onko ylimääräistä vuotoa vai ihan muuta

Äänestä

Mulle on sattunut samanlailla kaksi kertaa muutaman vuoden aikana. Pelästyin ihan hirveästi, mutta luulen että syynä oli vaan että penis osui siihen kohtaan kohtua mihin oli jo niinsanotusti kertynyt paksusti verta... Eli hieman ennen kuukautisia. Jos ymmärrätte.

Äänestä

Itselläni on käynyt samoin mutta koska olen jo hivenen vaihdevuosien jälkeisellä ajalla asiaan löytyy selitys luonnollisen prosessin aiheuttamasta syystä. Riippuen missä elämänvaiheessa olette syyt voivat olla erit.

Äänestä

Olen 22-vuotias. Menkat alkoivat tuosta 5 päivän päästä.

Äänestä

Mua kanssa kiinnostaisi kokemukset tästä. Itselle on käynyt samanlailla yhden kumppanin kanssa, muttei muitten. En tajua, ei ole kyse siitä että hänellä olisi isompi, koska ei se ainakaan paksumpi ole vaan ohuempi kuin edellisellä. En tiedä voisiko johtua meidän asennoista, koska vastaavissa asennoissa en ole aiemmin pystynyt kun on ollut paksumpi kalu... ehkä nyt menee syvemmälle? Pituutta on enemmän kuin edelliselläni. Sitten kun sitä verta tulee niin voi tiputella monta päivääkin... ja ihan kirkasta verta siis.

Kävin sukupuolitautitesteissäkin asian takia, mutta mitään ei todettu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


outoaa kirjoitti:

Nyt kävi ensimmäistä kertaa neitsyyden menettämisen jälkeen (mistä on siis monta vuotta jo), että tuli verta seksin aikana! Ja edelllisestä yhdynnästä saman miehen kanssa oli viikko ja silloin kaikki sujui "normaalisti"..Tällä kertaa ei sattunut, olin kostea.. Miehellä on kyllä aika iso. Mutta mistä voisi johtua? Molemmat vähän pelästyttiin. Ja menkoista ei ole kysymys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu