onko väliä T86 vai H86

Nyt nainen on rengas ostoksilla ja ihmettelen noita viimeisiä kirjan ja numero asioita. Onko väliä kun muuten rengas koko täsmää mutta vanhoissa renkaissa oli lopussa merkintä T86 ja ostaisin renkaat jossa lopussa on H86?
1130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyseinen koodi ilmaisee nopeusluokan ja kantavuuden, T=190 km/, H=210 km/h, 86 on maksimi kuormakoodi mutta sehän pysyy samana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jjjjjjj kirjoitti:

Nyt nainen on rengas ostoksilla ja ihmettelen noita viimeisiä kirjan ja numero asioita. Onko väliä kun muuten rengas koko täsmää mutta vanhoissa renkaissa oli lopussa merkintä T86 ja ostaisin renkaat jossa lopussa on H86?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu