Muutos v 2011 hapeton!

kjk.

Kuinka voi Muutos v 2011 olla näin hapettomassa tilassa? Kun vielä muutama kuukausi sitten meuhkattiin PS saitilla. Vaalit täydessä käynnissä ja porukat aivat naamallaan. Ei todellakaan tällaisia autotallipuolueiden kannatus perustu kuin pelkkään häiriköintiin, ei äänestys uskottavuutta.

7

258

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • <sfdf

      Pöytä on katettu, joko se Suora demokratia kiinnostaa tai ei.

      Jos kiinnostaa, on se helpointa sanoa äänestämällä Muutosta.

      • Muutos = liberaalit

        Muutoslaiset muistuttavat kovasti Suomen harvoja liberaaleja. Omaksutaan jokin täysin abstrakti ja missään kokeilematon ideologia, joka ei kiinnosta massoja eikä saa havaittavissa olevaa käytännön kannatusta. Ironista kyllä juuri se on alitajuisesti tarkoituskin: muutoslainen voi aina ajatella, että suora demokratia on mahtava juttu, mutta tyhmä kansa ei ole muutoslaisten kanssa samalla henkisellä tasolla eikä kykene ymmärtämään suoran demokratian tarpeellisuutta. Muutoslaisuus ja liberalismi ovat kaksi poliittisen narsismin muotoa. Elitistiset pikkuskenet eivät kuitenkaan kykene luomaan poliittisia joukkoliikkeitä.


    • takaisin Impivaaraan

      Älä pelkää, kyllä te voittonne saatte. Eri asia on mitä te sitten voitollanne teette! Jos vuodessa ei näy muuta, kun Soinin mairea hymy, niin jo kunnallisvaaleissa on hypetys ohi ja Muutos ainoa vaihtoehto vanhaan menoon!

    • Pasanen Harri

      Kauanko PS:ssä oli hapettomassa tilassa,monet vaalit. Jokainen järkevä tajuaa ettei uusi puolue voi nousta tuntemattomuudesta esiin muutamassa kuukaudessa.
      Toisten saiteilla meuhkaaminen ei ole mitenkään järkevää,siksi kaikilla on omansa.
      http://www.muutos2011.fi/vb/blog.php?198-Pasanen-Harri

      Pirkanmaa numero 6

    • naurattaa pirusti

      Mutta katu-uskottavuus menee.

      Puolue kun on ihan nimeä myöden kommittoitunut VOITTAMAAN 2011 vaalit

      Heh heh.

      Mitä tän jälkeen? MUUTOS 2015 vai?

    • hjhj.

      Kannattaa muistaa, että v 2015 vaaleissa on joko 2 tai 3% äänikynnys. Eli laulut laulettu armotta näillä autotallipuolueilla. Ostkaa kaljaa niilläkin rahoilla kuin hillutte vaaleissa.

    • takaisin Impivaaraan

      Ans kattoo ny.! Paljon kerkee tapahtua neljässä vuodessa.
      Pidän muuten paskapuheena sitä, että Muutoksen aktiivit olisi meuhkannut muiden saiteilla missään vaiheessa! Kyllä ne on lähinnä ulkopuolisia riidankylväjiä, jotka meteliä yrittää pitää. Päin vastoin moni Muutoksen porukasta toivottaa vilpittömästi onnea Persuille vaaleihin. Yksittäisiä Persujen ehdokkaita jopa mainostettu tilalle, jos ei omista riveistä ole sopivaa löytyny :), joten antakaahan vastakkain asettelun jo olla. Siihen ei ole mitään syytä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      93
      1486
    2. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      84
      1171
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      881
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      95
      845
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      67
      826
    6. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      164
      783
    7. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      83
      721
    8. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      719
    9. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      55
      649
    10. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      638
    Aihe