Kuinka voi Muutos v 2011 olla näin hapettomassa tilassa? Kun vielä muutama kuukausi sitten meuhkattiin PS saitilla. Vaalit täydessä käynnissä ja porukat aivat naamallaan. Ei todellakaan tällaisia autotallipuolueiden kannatus perustu kuin pelkkään häiriköintiin, ei äänestys uskottavuutta.
Muutos v 2011 hapeton!
7
197
Vastaukset
- <sfdf
Pöytä on katettu, joko se Suora demokratia kiinnostaa tai ei.
Jos kiinnostaa, on se helpointa sanoa äänestämällä Muutosta.- Muutos = liberaalit
Muutoslaiset muistuttavat kovasti Suomen harvoja liberaaleja. Omaksutaan jokin täysin abstrakti ja missään kokeilematon ideologia, joka ei kiinnosta massoja eikä saa havaittavissa olevaa käytännön kannatusta. Ironista kyllä juuri se on alitajuisesti tarkoituskin: muutoslainen voi aina ajatella, että suora demokratia on mahtava juttu, mutta tyhmä kansa ei ole muutoslaisten kanssa samalla henkisellä tasolla eikä kykene ymmärtämään suoran demokratian tarpeellisuutta. Muutoslaisuus ja liberalismi ovat kaksi poliittisen narsismin muotoa. Elitistiset pikkuskenet eivät kuitenkaan kykene luomaan poliittisia joukkoliikkeitä.
- takaisin Impivaaraan
Älä pelkää, kyllä te voittonne saatte. Eri asia on mitä te sitten voitollanne teette! Jos vuodessa ei näy muuta, kun Soinin mairea hymy, niin jo kunnallisvaaleissa on hypetys ohi ja Muutos ainoa vaihtoehto vanhaan menoon!
- Pasanen Harri
Kauanko PS:ssä oli hapettomassa tilassa,monet vaalit. Jokainen järkevä tajuaa ettei uusi puolue voi nousta tuntemattomuudesta esiin muutamassa kuukaudessa.
Toisten saiteilla meuhkaaminen ei ole mitenkään järkevää,siksi kaikilla on omansa.
http://www.muutos2011.fi/vb/blog.php?198-Pasanen-Harri
Pirkanmaa numero 6 - naurattaa pirusti
Mutta katu-uskottavuus menee.
Puolue kun on ihan nimeä myöden kommittoitunut VOITTAMAAN 2011 vaalit
Heh heh.
Mitä tän jälkeen? MUUTOS 2015 vai? - hjhj.
Kannattaa muistaa, että v 2015 vaaleissa on joko 2 tai 3% äänikynnys. Eli laulut laulettu armotta näillä autotallipuolueilla. Ostkaa kaljaa niilläkin rahoilla kuin hillutte vaaleissa.
- takaisin Impivaaraan
Ans kattoo ny.! Paljon kerkee tapahtua neljässä vuodessa.
Pidän muuten paskapuheena sitä, että Muutoksen aktiivit olisi meuhkannut muiden saiteilla missään vaiheessa! Kyllä ne on lähinnä ulkopuolisia riidankylväjiä, jotka meteliä yrittää pitää. Päin vastoin moni Muutoksen porukasta toivottaa vilpittömästi onnea Persuille vaaleihin. Yksittäisiä Persujen ehdokkaita jopa mainostettu tilalle, jos ei omista riveistä ole sopivaa löytyny :), joten antakaahan vastakkain asettelun jo olla. Siihen ei ole mitään syytä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322259Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749466Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297460Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806305SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825930Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344946HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084600Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014366Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo852026Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k771320