Jos paheksuit kissantappovideota ja kiasmaa, niin nyt jyyri sinulle on tarjolla uutta kauhisteltavaa:
Amos Andersonin museossa on avattu kalanäyttely. Koko museo on täynnä maalauksia kuolleista kaloista.
Kaikki nämä viattomat merenalaiset ystävämme on murhattu vain taiteilijoiden egoistisen pätemistarpeen tyydyttämiseksi.
Aivan hirvittävää, ja näyttelyn sponsorina on vielä rapala, suomalainen yhtiö joka valmistaa vain kalojen murhaamiseen tarkoitettuja välineitä.
Nyt on siis aika siirtää huomiomme kiasman henkilökunnan ja perheiden hengen uhkaamisesta Amos Andersonin museon henkilökunnan uhkailuun.
Näyttelyn taiteilijat lienevät pääasiassa kuolleita, mutta reippaimmat voivat aina käydä häpäisemässä heidän hautansa.
Tässä vielä loppuun tappouhkauspohja kaikille teille jotka eivät näin vaativiin kirjallisiin tuotoksiin kykene:
Tulostakaaviesti, käärikää katukiven ympärille ja viskatkaa Amos Andersonin museon ikkunasta.
______________________________________________
KALOJEN KIDUTUS EI OLE TAIDETTA, NYT NE TAULUT POIS HETI TAI TULEE KUOLEMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
terveisin moralistinen enemmistö
______________________________________________
UUSI TAIDESKANDAALI
5
774
Vastaukset 5
- yllättynyt
Uusi aluevaltaus kettutytöille? Kaikkea sitä kuuleekin... Mitä sinä sitten pidät asetelmamaalauksista, joissa on omenoita ja banaaneja ym. hedelmiä? Entä maalaus taistelevista metsoista? Tai kalastajien valokuvat saaliistaan?
Kerro itsestäsi, millaisesta perheestä ja asuinoloista olet? Mitä harrastat ja miten päädyit tuolle uhkailualalle eli terroristiksi?
Eikö yllytys terrorismiin ole rikos?- oralistinen enemmistö
Erinomainen kysymys. Olenjoutunuthieman tekemään taustatutkiusta, ja tässä tulokset joihin olen päätynyt:
Moralistinen enenemistö ei näe ongelmaa kotimaisissa asetelmamaalauksissa, joissa käytetään kotimaisia hedelmiä, kuten omenoita, kunhan hedelmät hyötykäytetään maalaamisen jälkeen esimerkiksi hilloamalla.
Sensijaan esimerkiksi banaani on puhtaasti tuontitavaraa, ja usein mitä epäeettisimmissä olosuhteissa tuotettua.
Valtion taidemuseon asetalmamaalaukset onkin välittömästi inventoitava, selvitettävä niissä esiintyvien hedelmien alkuperämaa, ja tuotantotapa.
Tämä päämäärä saavutetaan kätevimmin lähestymällä Ateneumin taidemuseon johtoa tappouhkausten muodossa.
Taistelevien metsojen tuotantotapaan emme ole vielä ehtineet tutustua, mutta tuloksia odotellessa kannattaa varmuuden vuoksi lähetellä Wrightin perikunnalle tappouhkauksia.
Kalastajien valokuvat eivät ole taidetta, joten ne eivät ole moraalisen arvostelun piirissä.
- Daideilija
Seiskassa oli koko sivun aukeama näistä törkeistä kalantappo-maalauksista! Ja Iltiksessä oli objektiivinen syväluotaava artikkeli maalauksen tehneestä pervertikosta. Kuvitelkaa: se on jopa syönyt kaloja joskus pienenä!
Olen hyvin järkyttynyt tästä kala-skandaalista! Ei kaloja saa tappaa, niilläkin on tunteet. Kalojen oikeuksia on nyt loukattu verisesti. Ei taiteen nimissä saa kiduttaa viattomia eläimiä, varsinkaan jos se pakottaa minut ajattelemaan väkivaltaista yhteiskuntaamme ja kaksinaismoralistista asennettani eläimiin.
Näiden ns. "taiteilijoiden" perikunnilta pitää jälkikäteen periä sakot ja kaikki mahdolliset apurahat pois ja ne pitää lahjoittaa KVP:n ( Kalojen Vapautus Prikaati )toimintaan.
En ole koskaan käynyt Amos Anderssonin museossa ENKÄ TOISTA KERTAA KÄY! Kaikki maailman taitelijat pitäisi tappaa heti ( paitsi ne jotka maalaa söpöjä kissanpentukuvia ). Siitäpähän oppisivat että eläimetkin on ihmisiä!- moralistinen enemmistö
Kiito palautteestasi, se heijastelee kauniisti kansan syvien rivien pettämätöntä oikeuden ja estetiikan tajua.
- Juho-Kusti
moralistinen enemmistö kirjoitti:
Kiito palautteestasi, se heijastelee kauniisti kansan syvien rivien pettämätöntä oikeuden ja estetiikan tajua.
Hienoa! Olen ylpeä Suomalaisuudestani. Suomen kansalla on selkeästi vielä moraalinen selkäranka. Toivottavasti kaikki muistavat ilmoittaa tänne jatkossakin aina välittömästi, mikäli joku hulttio-apurahataiteilija vielä rikkoo eläimiä(siis ihmisyyttä) vastaan. Olen aina välmiina lähettämään heille kaikille välittömästi tappouhkauksia.
Mottomme olkoot:
VAPAUS (mutta tietysti vain meidän moraalimme puitteissa),
VELJEYS (paitsi tietysti moraalittomien taiteilijoiden kanssa)
JA ELÄINTEN ARVOSTUS (Paitsi tietysti lehmien, kanojen, lampaiden, sikojen, vuohien, hanhien, kanojen, riistaeläimien, etanoiden, yms. hyödynnettävien eläimien, mutta kuitenkin erityisesti kissojen!)
VIVA moraalisen taiteen puolustajat!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.922889Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt462396Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.391143- 371017
Äimän käki
Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,153869Paikallinen autokorjaamo
Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi9744Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?58710Mitä tuot pöytään parisuhteessa?
Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä2037022 km on nykyään liian pitkä koulumatka
Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk48648- 36601