Kokoomus nosti

Sähkölaskuni kasvoi 38% kokoomuksen tekemän enrgiaveron korotuksen seurauksena. Nyt katainen suunnittelee jo uutta korotusta?
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Lisävrokokoomus rulaa.

Äänestä

Ja jos joku korotus ei vedä (siis riitä) niin toista kasvatetaan, näinhän Katainen sanoi jossain TV- keskustelussa muutama päivä sitten.

Äänestä

Minulla sähkön siirtomaksu pompsahti 130 eurosta 190 euroon. Näin se kakun kasvattaminen onnistuu vihreällä verouudistuksella. Joo ja ostovoimaan tällä ei kai ole vaikutusta?

Äänestä

Kas kummaa, kun eduskunnan enemmistö siitä päätti,

Äänestä

Ei Katainen suunnittele energiaveron korotusta nyt. Hän suunnittelee arvonlisäveron korottamista, mikä kyllä nostaa samalla myös energian hintaa.
Muistan, kun Katainen saivarteli veroilla tv:ssä.

Äänestä

Kyllä se myös energiaveron nostoa on suunnitellut. Toivottavasti hän ei tässäkin asiassa ole pudonnut kelkasta, kun energian hinta muutoinkin on nousukiidossa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Verohimokoktasavero kirjoitti:

Sähkölaskuni kasvoi 38% kokoomuksen tekemän enrgiaveron korotuksen seurauksena. Nyt katainen suunnittelee jo uutta korotusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu