Kuka voidelluin?

fluura

Pari tv-saarnaajaa on sanonut että kirous tulee jos arvostelette jmalan voideltua. Näin kritisoi meller kun naissuhteita arvioitiin, nyt muut.

4

356

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • impi.umpilampi

      Se kirrous tulloo Isä Jumalan taholta siinä tappaaksessa, jos joku immeinen alakkaa arvostelemmaa suarnamiehijä viärässä mielentilassa. Nii jotta jos joku alakkaa arvostelemmaa lähimmäesttään sillee vahingontekotarkotuksella ja mustaksi mualoomisella, nii Isäntä se suattaa suivaantuva moesesta. Totta suap tok puhhuo suarnamiehistähi.
      Vua jos esmerkiksi prophetioeta arvostellaa, nii siitä ee Isäntä suivaannu. Ku hää ite kehottaa itekutahi Isännän Kirjoo tutkistelevvoo uskovaesta siihe Sanassaan, ku sannoo jotta ku yksi prophetoe, nii muut arvostelkoot. Jotta semmosta.

    • nettiselaaja

      Luulisi jokaisen ymmärtävän, mitä sellaisen julistajan sydämessä liikkuu, joka julistaa tuota tuomiota että Jumalan voideltuja ei saa arvostella eikä heihin saa koskea, ja julistaja liittää itsensä tähän voideltujen joukkoon.

      Sellaisella julistajalla on peiteltävää ja piiloteltavaa.

      On ihmeellistä nähdä, että nämä tällaiset julistajat eivät jätä asiaa Jumalan suojeluksen huomaan. Kyllä Jumala omistaan huolen pitää.

      Tarkemmin ajatellen... ehkäpä juuri siksi asiaa ei voikaan jättää Jumalan huomaan, vaan kirouksella peloittelu tulee sittenkin suorittaa itse.

    • Te eksytte.

      Jumalan mies. Raamatun hakuehdolla löytyi 43 jaetta, ja kaikki löytyi vanhan testamentin puolelta. Siis Melleri tekee itsestä Jumalan voidellun, vastoin Raamatun sanaa, myös David Wilkersonista hän tekee Jumalan miehen vastoi Raamatun sanaa, joka on. Hebr. 1:1-2. Sittenkuin Jumala muinoin monesti ja monella tapaa oli puhunut isille profeettain kautta, on hän näinä viimeisinä päivinä puhunut meille Pojan kautta, jonka hän on pannut kaiken perilliseksi, jonka kautta hän on myös maailman luonut. Tulee vain mieleen puu, joka on kasvanut vinoon jo vuosikymmeniä, niin sitä on vaikea suoristaa.

    • impi.umpilampi

      Moniko suarnooja liennöö tiällä härmålantiassa voejeltu ja kuka semmosen voepi totistoo?

      Isännän Kirjassahan on moniaassahi sanankohassa kirjotettu, jotta olipa assii mikä hyväsä, nii se pittää kahen tae jopa kolomen totistajan sanalla pysttyö toeksi totistammaa.

      Nii jotta suarnoojat huom! pistäkkee vastakertana, kun outta puhumassa tv7:n "tuutissa", semmoset totistajat totistammaa siitä voetelusta, joka on itekunnii kohalle Isännän armosta annettu, nii assiissee suahaa uutta perspektiivijä eekä assii ou pelekkee huulenheittova ja löperöpuhheita.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      1494
    2. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      60
      1449
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      107
      1125
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      122
      1082
    5. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      76
      746
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      168
      701
    7. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      139
      653
    8. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      572
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      371
      571
    10. Tajuan kyllä

      että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa
      Ikävä
      52
      515
    Aihe