Pari tv-saarnaajaa on sanonut että kirous tulee jos arvostelette jmalan voideltua. Näin kritisoi meller kun naissuhteita arvioitiin, nyt muut.
Kuka voidelluin?
4
346
Vastaukset
- impi.umpilampi
Se kirrous tulloo Isä Jumalan taholta siinä tappaaksessa, jos joku immeinen alakkaa arvostelemmaa suarnamiehijä viärässä mielentilassa. Nii jotta jos joku alakkaa arvostelemmaa lähimmäesttään sillee vahingontekotarkotuksella ja mustaksi mualoomisella, nii Isäntä se suattaa suivaantuva moesesta. Totta suap tok puhhuo suarnamiehistähi.
Vua jos esmerkiksi prophetioeta arvostellaa, nii siitä ee Isäntä suivaannu. Ku hää ite kehottaa itekutahi Isännän Kirjoo tutkistelevvoo uskovaesta siihe Sanassaan, ku sannoo jotta ku yksi prophetoe, nii muut arvostelkoot. Jotta semmosta. - nettiselaaja
Luulisi jokaisen ymmärtävän, mitä sellaisen julistajan sydämessä liikkuu, joka julistaa tuota tuomiota että Jumalan voideltuja ei saa arvostella eikä heihin saa koskea, ja julistaja liittää itsensä tähän voideltujen joukkoon.
Sellaisella julistajalla on peiteltävää ja piiloteltavaa.
On ihmeellistä nähdä, että nämä tällaiset julistajat eivät jätä asiaa Jumalan suojeluksen huomaan. Kyllä Jumala omistaan huolen pitää.
Tarkemmin ajatellen... ehkäpä juuri siksi asiaa ei voikaan jättää Jumalan huomaan, vaan kirouksella peloittelu tulee sittenkin suorittaa itse. - Te eksytte.
Jumalan mies. Raamatun hakuehdolla löytyi 43 jaetta, ja kaikki löytyi vanhan testamentin puolelta. Siis Melleri tekee itsestä Jumalan voidellun, vastoin Raamatun sanaa, myös David Wilkersonista hän tekee Jumalan miehen vastoi Raamatun sanaa, joka on. Hebr. 1:1-2. Sittenkuin Jumala muinoin monesti ja monella tapaa oli puhunut isille profeettain kautta, on hän näinä viimeisinä päivinä puhunut meille Pojan kautta, jonka hän on pannut kaiken perilliseksi, jonka kautta hän on myös maailman luonut. Tulee vain mieleen puu, joka on kasvanut vinoon jo vuosikymmeniä, niin sitä on vaikea suoristaa.
- impi.umpilampi
Moniko suarnooja liennöö tiällä härmålantiassa voejeltu ja kuka semmosen voepi totistoo?
Isännän Kirjassahan on moniaassahi sanankohassa kirjotettu, jotta olipa assii mikä hyväsä, nii se pittää kahen tae jopa kolomen totistajan sanalla pysttyö toeksi totistammaa.
Nii jotta suarnoojat huom! pistäkkee vastakertana, kun outta puhumassa tv7:n "tuutissa", semmoset totistajat totistammaa siitä voetelusta, joka on itekunnii kohalle Isännän armosta annettu, nii assiissee suahaa uutta perspektiivijä eekä assii ou pelekkee huulenheittova ja löperöpuhheita.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa1043672Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.292413Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1422059Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.36936- 45861
Mahdatko ymmärtää sitä
Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen61825En unohda sua
En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on30820Jorma Lind kuollut
Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet5809- 40717
Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä
Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies89705