Kuka voidelluin?

fluura

Pari tv-saarnaajaa on sanonut että kirous tulee jos arvostelette jmalan voideltua. Näin kritisoi meller kun naissuhteita arvioitiin, nyt muut.

4

355

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • impi.umpilampi

      Se kirrous tulloo Isä Jumalan taholta siinä tappaaksessa, jos joku immeinen alakkaa arvostelemmaa suarnamiehijä viärässä mielentilassa. Nii jotta jos joku alakkaa arvostelemmaa lähimmäesttään sillee vahingontekotarkotuksella ja mustaksi mualoomisella, nii Isäntä se suattaa suivaantuva moesesta. Totta suap tok puhhuo suarnamiehistähi.
      Vua jos esmerkiksi prophetioeta arvostellaa, nii siitä ee Isäntä suivaannu. Ku hää ite kehottaa itekutahi Isännän Kirjoo tutkistelevvoo uskovaesta siihe Sanassaan, ku sannoo jotta ku yksi prophetoe, nii muut arvostelkoot. Jotta semmosta.

    • nettiselaaja

      Luulisi jokaisen ymmärtävän, mitä sellaisen julistajan sydämessä liikkuu, joka julistaa tuota tuomiota että Jumalan voideltuja ei saa arvostella eikä heihin saa koskea, ja julistaja liittää itsensä tähän voideltujen joukkoon.

      Sellaisella julistajalla on peiteltävää ja piiloteltavaa.

      On ihmeellistä nähdä, että nämä tällaiset julistajat eivät jätä asiaa Jumalan suojeluksen huomaan. Kyllä Jumala omistaan huolen pitää.

      Tarkemmin ajatellen... ehkäpä juuri siksi asiaa ei voikaan jättää Jumalan huomaan, vaan kirouksella peloittelu tulee sittenkin suorittaa itse.

    • Te eksytte.

      Jumalan mies. Raamatun hakuehdolla löytyi 43 jaetta, ja kaikki löytyi vanhan testamentin puolelta. Siis Melleri tekee itsestä Jumalan voidellun, vastoin Raamatun sanaa, myös David Wilkersonista hän tekee Jumalan miehen vastoi Raamatun sanaa, joka on. Hebr. 1:1-2. Sittenkuin Jumala muinoin monesti ja monella tapaa oli puhunut isille profeettain kautta, on hän näinä viimeisinä päivinä puhunut meille Pojan kautta, jonka hän on pannut kaiken perilliseksi, jonka kautta hän on myös maailman luonut. Tulee vain mieleen puu, joka on kasvanut vinoon jo vuosikymmeniä, niin sitä on vaikea suoristaa.

    • impi.umpilampi

      Moniko suarnooja liennöö tiällä härmålantiassa voejeltu ja kuka semmosen voepi totistoo?

      Isännän Kirjassahan on moniaassahi sanankohassa kirjotettu, jotta olipa assii mikä hyväsä, nii se pittää kahen tae jopa kolomen totistajan sanalla pysttyö toeksi totistammaa.

      Nii jotta suarnoojat huom! pistäkkee vastakertana, kun outta puhumassa tv7:n "tuutissa", semmoset totistajat totistammaa siitä voetelusta, joka on itekunnii kohalle Isännän armosta annettu, nii assiissee suahaa uutta perspektiivijä eekä assii ou pelekkee huulenheittova ja löperöpuhheita.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      91
      1052
    2. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      55
      732
    3. Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat

      https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe
      Savonlinna
      35
      604
    4. Ei näytä hyvältä

      Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj
      Ähtäri
      39
      546
    5. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      49
      480
    6. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      31
      469
    7. Jos vielä toivot...mies...

      Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi
      Ikävä
      46
      465
    8. Ilahtuisin jos laittaisit viestin

      Mutta et niin tee 😔 sillä sun mielestä on mun vuoro.
      Ikävä
      34
      447
    9. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      38
      434
    10. Olet hurmaava

      Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su
      Ikävä
      14
      431
    Aihe