Kuka voidelluin?

fluura

Pari tv-saarnaajaa on sanonut että kirous tulee jos arvostelette jmalan voideltua. Näin kritisoi meller kun naissuhteita arvioitiin, nyt muut.

4

272

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • impi.umpilampi

      Se kirrous tulloo Isä Jumalan taholta siinä tappaaksessa, jos joku immeinen alakkaa arvostelemmaa suarnamiehijä viärässä mielentilassa. Nii jotta jos joku alakkaa arvostelemmaa lähimmäesttään sillee vahingontekotarkotuksella ja mustaksi mualoomisella, nii Isäntä se suattaa suivaantuva moesesta. Totta suap tok puhhuo suarnamiehistähi.
      Vua jos esmerkiksi prophetioeta arvostellaa, nii siitä ee Isäntä suivaannu. Ku hää ite kehottaa itekutahi Isännän Kirjoo tutkistelevvoo uskovaesta siihe Sanassaan, ku sannoo jotta ku yksi prophetoe, nii muut arvostelkoot. Jotta semmosta.

    • nettiselaaja

      Luulisi jokaisen ymmärtävän, mitä sellaisen julistajan sydämessä liikkuu, joka julistaa tuota tuomiota että Jumalan voideltuja ei saa arvostella eikä heihin saa koskea, ja julistaja liittää itsensä tähän voideltujen joukkoon.

      Sellaisella julistajalla on peiteltävää ja piiloteltavaa.

      On ihmeellistä nähdä, että nämä tällaiset julistajat eivät jätä asiaa Jumalan suojeluksen huomaan. Kyllä Jumala omistaan huolen pitää.

      Tarkemmin ajatellen... ehkäpä juuri siksi asiaa ei voikaan jättää Jumalan huomaan, vaan kirouksella peloittelu tulee sittenkin suorittaa itse.

    • Te eksytte.

      Jumalan mies. Raamatun hakuehdolla löytyi 43 jaetta, ja kaikki löytyi vanhan testamentin puolelta. Siis Melleri tekee itsestä Jumalan voidellun, vastoin Raamatun sanaa, myös David Wilkersonista hän tekee Jumalan miehen vastoi Raamatun sanaa, joka on. Hebr. 1:1-2. Sittenkuin Jumala muinoin monesti ja monella tapaa oli puhunut isille profeettain kautta, on hän näinä viimeisinä päivinä puhunut meille Pojan kautta, jonka hän on pannut kaiken perilliseksi, jonka kautta hän on myös maailman luonut. Tulee vain mieleen puu, joka on kasvanut vinoon jo vuosikymmeniä, niin sitä on vaikea suoristaa.

    • impi.umpilampi

      Moniko suarnooja liennöö tiällä härmålantiassa voejeltu ja kuka semmosen voepi totistoo?

      Isännän Kirjassahan on moniaassahi sanankohassa kirjotettu, jotta olipa assii mikä hyväsä, nii se pittää kahen tae jopa kolomen totistajan sanalla pysttyö toeksi totistammaa.

      Nii jotta suarnoojat huom! pistäkkee vastakertana, kun outta puhumassa tv7:n "tuutissa", semmoset totistajat totistammaa siitä voetelusta, joka on itekunnii kohalle Isännän armosta annettu, nii assiissee suahaa uutta perspektiivijä eekä assii ou pelekkee huulenheittova ja löperöpuhheita.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5070
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      113
      1604
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      48
      1259
    4. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      10
      1189
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1133
    6. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1017
    7. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      76
      979
    8. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      3
      895
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      57
      779
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      753
    Aihe