Äkkiä reviirillesi evankelioimaan eli lähetystyöhön.
Siellä nuoria tyttöjä miehet varsinkin ulkolaiset kilkeltoi..
Mene työhön kentälle, niin sinusta on jotain ja tärkeätäkin hyötyä.
Sinun lähimpäsi on vaarassa ja naisena voit heidät tavoittaa.
Kysele pojilta, mitä ne hakevat..
eli löydät asian Herätysliikepuolelta, ts. areenaltasi, missä sinun tehtäväsi on.
>Uskova_1 nen
4
186
Vastaukset
Näin on! Työmaata riittää.
Autan myös adventistinaisia, nuoria ja vanhoja, jotka ovat joutuneet vietellyksi adventismiin, tuohon harhaoppiin.
Joten kaikki naiset nuoresta vanhaan, jotka haluatte löytää pois synnin ja pahuuden kierteestä - ottakaa yhteyttä:
[email protected]- Pyhässä Hengessä..
Siis oletko sinä tuolla Sellon kentällä työssä?
Adventistinaiset ovat Kristuksessa, Jeesuksen sovintoveren suojassa, silloin kun sydän heillä on siihen antaunut, eikä sinun kenttäsi ole heidän keskuudessa, vaan sinun markettisi puolessa, kylvää kylvö, joka tulee Kristukselle uskolliseksi joukoksi!
Montako olet siellä ollut vetämässä Kristukselle?
Kävin kerran junalla Espoossa, eli kaukana tästä kotinurkasta ja arvaapa mitä?
Sen puolentunnin junamatkalla Helsingistä sain johdattaa erään Herran tielle, tulipa vielä myöhemmin terveiset, että tulisinko kastamaan tämän Kristuksen armoon sitoutuneen.
Se Espoo on nälkäistä aluetta, että menehän kentälle hip, hop, ettet turhaan aikaasi netissä aikaasi joutavaan kuluta.
Se kauppa voi olla ihmeellinen kalastuspaikka.
Olin kerran ostosreissulla erään kaupan kassalla, aivan tuntematon oli kassatyttö, todistin hänelle ja kutsuin syksyiseen tuulastukseen ystäväni kanssa.
Hän läksi ja löysi sillä reissulla Jeesuksen elämäänsä.
Olemme iloinneet myöhemmin, kun hän Herran tiellä on tullut laulujenkirjoittajaksi, elopellolla työtä tekeväksi ja jopa puolisoni on käynyt erään kurssin, kun oli valmistunut opettajaksi kentälle ja piti tällaisia kesäkursseja.
Kun kysyin näin vuosien saatossa, että kuinka sinä uskalsit lähteä tuntemattomien mukaan, niin hän sanoi, että ei hän olisi normaalisti kenenkään mukaan lähtenytkään, mutta kasvosi loisti kirkkautta, sekä rohkaisi hänet sanomansa mukaan matkaamme. Se siitä kauppa-alueesta.
ts. Jeesus elää, tämä Sapatin Herra, jonka Pyhän olet hyljännyt ihmisopin alttareille.
Työ on Herran, kylvö ja niitto on Herran, Hänen valtakuntansa on Herran, Hänen, joka kerran saapuu, kuin salama leimahtaa idästä - länteen viimeisen pasunan soidessa, Kristuksessa nousevat ensin haudasta ja kuoleman unesta, me muut muutumme. Ylienkelin äänen kuuluessa.
Joka on pannut toivonsa Häneen he kuulevat tämän äänen.
Kristuksessa Uuden Aadamin jälkeläiseksi uudestisyntyneet saavat tämänlaatuisen armolahjan ja se on IANKAIKKINEN ELÄMÄ.
Siksi on Jeesus saapunut aikaamme, että tähän valtakuntaan jonka Hän rakentaa rakentuu Uusi taivas ja maa, ja kaikki entinen on mennyt..
Kyyneleet on pyyhitty pois, eikä entisiä muistella. - 10834
hehee..hymyilyttää toi viestis
"Joten kaikki naiset nuoresta vanhaan, jotka haluatte löytää pois synnin ja pahuuden kierteestä - ottakaa yhteyttä:"
taas kerran SINÄ olet se joka tietää mikä on syntiä ja miten pelastutaan. mutta joko annat minulle raamatusta sen paikan missä sanotaan että työ on vain ei-uskoville tarkoitettu kirous joka ei koske uskovia? näin olet sanonut joten esitäpä se raamatulla ettei se kuulostaisi vain omille höpinöillesi.
etkö sinä sitten harrasta pahuutta kun pilkkaat ja naureskelet niille joiden uskot päätyvän helvettiin?
aina kun sinua ihmiset arvostelee ja kritisoi käytöksesi perusteella niin sinä kätevästi ohitat sen sillä että ne vastustaa sinua siksi koska olet omasta mielestäsi niin uskova ihminen että nämä ihmiset muka vastustaisi sitä sana jota edustat..tuo on itsepetosta..
kyllä se on puhtaasti sinun tapasi ja persoonasi joka ihmisiä raivostuttaa. miksi sitten suuri osa uskovista ei ärsytä kuten sinä jos kerran sana on se mikä aiheuttaa sen?
jos toimii ilkeästi niin aika yksin yleensä jää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2599668K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1765444Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1555055PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *654737- 1882240
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.112155Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell2991776- 881488
- 151155
- 411083