Hei, en nyt ala selitteleen miksi mutta kaveri olisi mahdollisesti lähettämässä vähän kannabista mulle postin kautta. Kaveri on siis ulkomailla(euroopassa kylläkin) tällä hetkellä. Tietääkö joku voiko tälläsestä jäädä helposti kiinni? Ja jos jäis kiinni niin mitä seuraisi?
"Huumeiden lähetys
8+16
104269
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Todennäkösesti jäät kiinni kun koirut haistelee ja kannabis kun HAISEEEE!! siis tuoksuu :) Huumausainerikos = sakot merkintä rekisteriin? SEKÄ voi tulla kotietsintä. Ei kannata lähteä koittamaan, sen verran riski juttu kuitenki.
Korjatkaa jos oon vääräs
Posterestantte kannattaa käyttää tullu pariki ketolaa lähetetty damista suomeen kuin olin siellä ja suomessa siten kävin noutamassa:D
Se ei käsittääkseni ole vielä rikos, että joku on kirjoittanut sinun nimesi ja osoitteesi kirjekuoreen, joka sisältää kannabista. Vothan todeta, kuten ex- ministeri että: "se tuli minulle tilaamatta"... Possut voivat epäillä sitä ja tätä mutta sakkoja sellaisesta ei voi saada.
"..Possut voivat epäillä sitä ja tätä mutta sakkoja sellaisesta ei voi saada.."
Kyllä vain voi antaa, varsinkin jos on aikasempaa päihdetaustaa niin heille riittää oletus jo siihen. Voihan siitä lähteä raastupaan tappelee mutta, voi olla vielä isompi lasku tulossa sitten..
Omalla kohdallani NORMAALILLA lähetyksellä tilaamani kirje jäi tulliin jumiin, meni sieltä poliiseille.
Poliisit teki kotietsinnän muttei löytäneet aineita tai välineitä, eli todisteaineistoa huumausaineiden käytöstä. Jouduin kuulusteluun tilatusta paketista, kerroin etten tiennyt asiasta mitään ja olen huumeiden vastainen.. :D
Mua hiillostettiin kysymällä "kuka nyt huvikseen lähettäisi huumausainetta mun osoitteeseeni omalla nimelläni. Sanoin että ehkä on tullut erehdys tai joku haluaa pilailla kustannuksellani. Kysyivät kuka haluaisi, onko mulla vihamiehiä ja yrittivät udella nimiä. Vastasin että en osaa sanoa, ei ole salattavaa.
Poliisi pillastui ja sanoi että jos haluan pelata tälläista peliä, niin oikeudessa nähdään.
Eipä haitannut. MUN EI TARVITSE TODISTAA SYYTTÖMYYTTÄNI, PASKALAKIN TEHTÄVÄ ON SAADA IHMISET NALKKIIN JOSKUS KEINOLLA MILLÄ HYVÄNSÄ. JOS EI SILLÄ OLE TODISTUSAINEISTOA, TUTKIMUS EI ETENE. Kuulustelussa voi olla vastaamatta mihinkään, vaikuttaa kyllä epäilyttävältä joten heitin jotain valhetta sille.
En joutunut huumetesteihin vaikka oli piriputki päällä:DDDDD enkä saanut sakkoja. tähän mennessä tutkimus ei ole edennyt todisteiden puutteessa, tapahtumasta on n 3 kuukautta.
Pirihuora häviäjä kenties mikke origin_ vaimo kyseessä?
Eli jos on vaikka Amsterdamissa käymässä ja mieleen tulisi lähettää gramma tai pari hyvää poltettavaa kotiin niin ei ehkä kuitenkaan kannata ottaa riskiä?
Helposti tulee tullinmiehet käymään. Ei sieltä mitään kyttiä ainakaan tuu.
lähetä siemeniä, laita vaikka johonkin muun kukan siemenpussiin ja kasvattelet sitte rauhassa
Postin miehet ajelee nykyään vaa nurtsii, ei niil oo aikaa toimittaa sun kukkaa himaan :D