Soini oli oikeassa, kun keskustelu maahanmuuttajista alkoi.
Soini oli oikeassa, kun EU:hun meno varmistui.
Soini oli oikeassa, kun Kreikkaan alkoivat kysyä rahaa.
Soini oli oikeassa, kun Portugalin ongelmat häämöttivät.
Soini ON oikeassa, mitä Hän sanoo tulevista päivistä.
Suomi on menossa kohti konkurssia, jonne meidät vapaamuurarit ja Billbergerin porukka vie. Ja kokoomus vikisee.
Nokiasta ei ole kohta muistona, kuin vanhat kalossit.
Rikkaat keräävät kaikki nyt, mitä kerättävissä on, sillä kohta on stoppi.
TIMO, menkää hallitukseen ja ottakaa kristilliset mukaan. On edes jokunen viisaampi kehissä.
HYVÄ TIMO
2
106
Vastaukset
- ....................
Vain voitto kelpaa, KAIKKI muu paskaa.
En tiedä mitä tarkoitetaan hyvinvointivaltiolla ja kenellä se on sitä.
Itse työskentelen terveysalalla lähihoitajana ja saan palkkaa käteen n,1350 euroa josta maksan vuokran821,88 johonka ihmekseni saan asumistukea 50 e,a jääpi maksuksi771,88,ea joten jäävä rahaosuus on 578,12 eu,a josta maksan työmatkat, puhelinkulut myös tyttäreni, vesi, kallis sähkö yms kodin kuluja ruoka vaatteet ja puhtaus hygienian niin ei tällä pitkälle pötkitä joten olen työssäkäyvä sosiaalitoimen asiakas joka tarvitsee toimeentulotukea.
Kouluttautumista perushoidon ja lähihoitajan ammattiin en voi enään suositella kenellekään. Näillä palkoilla ei yksin eikä yksinhuoltajat varmasti elä tässä ns, hyvinvointivaltiossa.
Terveisin: Lare
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-368478Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1026360Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1194508Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain704500- 1584393
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.692954- 1652146
- 652048
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1511952- 481765