mitä tehdä kun välitän 2 miehestä, enkä oikein osaisi valita heistä..
millä perusteella itse valitsisit,
toisesta välitän paljon, mutta en ole hänestä mustasukkainen kun taas
toisesta välitän yhtä paljon mutta en kestäisi ajatusta että hän olisi jonkun muun kanssa..
onko tuo mustasukkaisuus hyvä puntari?
rakastanko tuota viimeksi mainittua?
millä perusteella itse valitsisit,
toisesta välitän paljon, mutta en ole hänestä mustasukkainen kun taas
toisesta välitän yhtä paljon mutta en kestäisi ajatusta että hän olisi jonkun muun kanssa..
onko tuo mustasukkaisuus hyvä puntari?
rakastanko tuota viimeksi mainittua?
Vastaukset 5
Vanhimmat
kokisit heistä jomman kumman olevan todella sen oikean, sinulla ei olisi valinnan vaikeutta ollenkaan, eli siis kumpikaan ei ole hyvä valinta, mikäli toivot kestävää parisuhdetta.
no moi valitset sen kummasta olet oikeasti kiinostunut jos esim ja todennäköisesti olet rakastunut korviasi myöten siihen henkilöö josta olet musta sukkanen musta sukaisuus on osa rakkautta että siinä vastaus loput on susta itestäs kiini onnea valinallesi t: jp ps tee valintasi ajoissa
Tota mieltä mäkin oon, et mustasukkasuus kertois et välittää enemmän..
ku tuskin kukaan ois mustis jos ei ois iha rakastunut toiseen
Minä en ottaisi millään lailla kantaa mitä tuo J-P antaa kommentteja täällä koska häneen ei voi luottaa. Valehtelee minkä kerkiää eikä ole yhden naisen mies!!!!!
Minusta mustasukkaisuus on surkea mittari moisessa asiassa.
Esimerkiksi minä tunnen edelleen mustasukkaisuutta entisestä poikaystävästäni vaikka erosta on jo vuosia ja olen tahollani naimisissa. En todellakaan enää rakasta ex'ääni, enkä ikinä olisi voinut kuvitella hänen kanssaan mitään pidempää, vakavampaa suhdetta. Se ei estä minua kuitenkaan tuntemasta pientä mustasukkaisuutta kun näen hänet jonkun naisen kanssa. Nykyisestä miehestäni en sen sijaan ole juurikaan mustasukkainen, koska luotan häneen ja rakastan häntä todella paljon. Jos hän on onnellisempi jonkun toisen kanssa, minun ei auta muu kuin päästää hänet menemään.
Kyllä minä ainakin toivoisin, että minut valittaisiin jonkun muun syyn takia kuin lapsellisen omistamishalun. Jos pitää täällä kysyä kumpaa rakastat, et todennäköisesti rakasta kumpaakaan -ainakaan vielä.